Mladší dorostenky za sebou mají první ligové utkání

TJ Jiskra Otrokovice – DHK Zora Olomouc 31:21 (16:8)

DHK Zora Olomouc: Křenková M. – Miklíková K., Vykoukalová E., Palátová T. 3, Vondrková M., Maráčková M., Stuchlová V., Brázdilová E., Roupcová C. 9/2, Grofková M. 7/2, Hejlová Š. 1/1, Paličková V., Kubálková K. 1
Trenéři: Zemánek K., Táborský V.

K úvodnímu utkání 1.ligy mladších dorostenek naše družstvo zajíždělo do Otrokovic. Po 6-týdenní přípravě šlo o první mistrovské utkání, kdy jsme byli plni očekávání v náš výkon. Děvčata se sžívají s novými prvky, které po nich jako trenéři vyžadujeme. Bohužel jsme v zápase prodali minimum toho, co trénujeme. Daleko větším zklamáním ovšem je to, jak jsme zaostávali za domácími v bojovnosti a nasazení.
K samotnému utkání: v úvodní 15minutovce bylo znát, že jde o první zápas. Obě družstva kupila technické chyby a předháněla se v neproměňování vyložených šancí, diky čemuž pak vynikaly brankářky obou družstev. V 17.minutě byl stav 8 : 6 pro domácí. Po úvodní zahřívací části domácí tým přepnul na druhý stupeň a naše děvčata začala zaostávat. Otrokovice nejvíce hrozily z prostorů spojek, kde zejména M. Stuchlíková a K. Šedivá byly k nezastavení. I naše děvčata C. Roupcová a M. Grofková táhly náš střelecký prapor, ale zaostávala na obraně. Obrana soupeře oproti naší byla kompaktní a agresivní v rámci pravidel. My jsme se nechali několikrát zbytečně vyloučit, kdy nás soupeř začal trestat z rychlých breaků. Poločasový rozdíl narostl na 16 : 8 pro domácí.

Do druhého poločasu jsme změnily obranný systém na 1:5, kdy jsme se snažili narušit souhru domácích spojek, což se nám částečně podařilo, a dosáhli jsme několika jednoduchých branek. Ovšem děvčata z Otrokovic ukázala svou sílu při hře 1:1 a začala se prosazovat na brankovišti. Druhý poločas jsme pohráli 15 : 13 a celkově 31 :21.

Než samotné skóre nás trenéry zajímá více herní projev u nově tvořeného týmu, který je z větší části složen z děvčat ročníku 2002. Jelikož nových prvků je mnoho a bude to ještě nějakou dobu trvat, než si je děvčata zažijí, lze se z chyby poučit a vysvětlit si, jak se jich příště vyvarovat. Ale nasazení, odhodlání a zdravá agresivita se do dalších utkání musí změnit o 100%!