Dorostenky ZORY mají o víkendu volno.

Družstva starších i mladších dorostenek DHK ZORA Olomouc měly hrát o tomto víkendu svá utkání 2. kola soutěží, na žádost soupeře – HK Ivančice byla prostřednictvím řídícího svazu ČSH, obě utkání odložena a budou se hrát ve schválených termínech, tedy mladší dorky ve čtvrtek 28. 09. 2017 v 10:00 hod. a starší dorky ještě o měsíc později, tedy ve čtvrtek 26. 10. 2017 v 19:00 hod., obě utkání se hrají v hale DHK ZORA Olomouc. Soutěže druhého kola se ale konají normálně ve stanovených termínech. Pojďme si v krátkosti utkání dorostenek přiblížit.

Starší dorostenky – skupina východ:
V prvním kole soutěží před týdnem byla sehrána čtyři utkání, vyhrály v nich celky, které dosáhly poměrně jednoznačných výher, i když se dá jen těžko hovořit o tom, zda šlo vždy o družstva favorizovaná. Vycházíme-li z postavení v minulé sezoně a poznání z přípravy, u Ivančic se výhra nad nováčkem Hlučínem předpokládala, stejně jako Poruba nad druhým nováčkem soutěže Ostravou-Zábřehem. Překvapením pak jsou výhra Bohunic nad loňským čtvrtým družstvem soutěže Veselím, které bylo navíc posíleno trojicí hráček z interligového hráčského kádru – brankařkou Hřebejkovou a sestrami Klimešovými. Ani v Otrokovicích nehrál hostující tým Zory Olomouc v roli favorita, přesto si s domácím mladým družstvem poradil. Volný los měla v prvním kole družstva favorizovaného HC Zlín a Sokola Velké Meziříčí. 

Rozpis utkání 2. kola:
Sobota 23. 09. v 11:00 hod.: Sokol Velké Meziříčí – Jiskra Otrokovice
Neděle 24. 09. v 15:30 hod.: Sokol Ostrava-Zábřeh – HC Zlín
Neděle 24. 09. v 17:00 hod.: HC Hlučín – Sokol Poruba
Čtvrtek 26. 10. v 19:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – HK Ivančice
Volný los mají Tatran Bohunice a SHK Veselí n. Mor.

Mladší dorostenky – 1.liga:
U mladších dorostenek došlo jen v utkání Otokovice – ZORA Olomouc k velkému rozdílu (o 10 branek), zbývající utkání byla těsnější, J. Hradec – DHC Plzeň o 5 a Praha Háje – Ivančice rozdílem 4 branek. Trochu překvapující výsledek se zrodil v utkání Baník Most – Sokol Vršovice, kde se přece jen předpokládal opačný výsledek. Výsledek ale potvrzuje skutečnost, že se dají více očekávat vyrovnanější výsledky a celá soutěž. Volný los měla družstva Slavie Praha a HC Zlín, které jsou jednoznačně považovány za největší favority soutěže. Naše družstvo vstoupilo do soutěže vysokou porážkou v Otrokovicích, očekáváme ale, že se jejich výsledky a výkony budou postupně zlepšovat.

Rozpis utkání 2. kola:
Sobota 23. 09. v 12:00 hod.: HC Praha-Háje – Házená Jindř. Hradec
Neděle 24. 09. v 14:00 hod.: DHC Plzeň – HC Zlín
Neděle 24. 09. v 14:00 hod.: Sokol Vršovice – DHC Slavia Praha
Neděle 24. 09. v 14:30 hod.: DHK Baník Most – Jiskra Otrokovice
Čtvrtek 28. 09. v 10:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – HK Ivančice

Václav Dobeš