Starší žačky A za sebou mají poslední zápas sezóny

DHK Zora Olomouc A – TJ Sokol Hovězí  31:20 (15:9)

Sestava a branky: Mocňáková – Györe 5, Vláčilová 3, Stroupková 2/1, Kräuterová 5, Dostálová 6, Neumannová, Kubálková 5/1, Ryšánková 1, Hlaváčková 4. 

Naše družstvo za sebou má poslední utkání této sezóny, i když výsledek vypadá jednoznačně, zápas se nám ze začátku vůbec nedařil. Soupeř má osobitý styl hry, který je úplně odlišný tomu našemu, bohužel jsme se hned od první minuty soupeři přizpůsobily. Vůbec se nám nedařilo hrát to, co bychom chtěly a co trénujeme. Rozpadla se nám obrana, tentokrát bohužel ze začátku zápasu nepodržela golmanka a dostávaly jsme branky z velké vzdálenosti. V útoku jsme nechtěly dávat branky a prostor, který nám soupeř nabízel nám nestačil. V druhé části prvního poločasu na sebe vzaly zodpovědnost několikrát Klára Hlaváčová a Timea Györe a konečně jsme se dostaly do zápasu. Aďa Mocňáková v bráně už pochytala několik střel, nutno podotknout, že soupeř sice neměl velkou razanci, ale šlo o nepříjemné střely pod nohy, které byly často z ničeho nic. Do konce zápasu se chytla už většina hráček a nakonec se nám podařilo dohrát zápas v klidném tempu. Holkám se nedá vytknout bojovnost a snaha o zlepšení rychlého přechodu do útoku. 

Holky tak zakončily sezónu úspěšně a umístily se na čtvrté příčce v tabulce. Naše cíle před touto sezónou nebyly však tabulkové, ale posunout jednotlivé hráčky, zapojit je všechny do zápasového tempa a pokusit se jim dát dostatečný čas na hřišti, jelikož se holky herně moc neznaly, tak bylo důležité je nějakým způsobem sjednotit a sehrát. Během roku se velice zlepšila obrana celého týmu. V útoku holky začaly chápat jisté nepsané pravidla a hlavně jednoduchost a účinnost v obyčejné lajně. Na začátku roku nás trápila právě nerovnoměrnost herního výkonu některých hráček, kdy po prostřídání byl vidět velký rozdíl, dnes můžeme holky střídat jednu za druhou a vždy je na hřišti velice platná a užitečná hráčka pro tým, čemuž nasvědčuje také už po několikáté střelecké obsazení většiny hráček v zápise. Holky zaslouží obrovskou pochvalu, protože v srpnu se nám poskládal úplně nový tým, který během roku odvedl obrovský kus práce a nasbíral spoustu zkušeností. 

Trenéři: Kateřina Hlaváčková, Klára Sovová, Alois Sedláček