Mladší žačky A v Horce nebodovaly

TJ Sokol Horka nad Moravou – DHK Zora Olomouc A 27:19  (16:10)

Sestava a branky: Krajcová –  Šmídová 2, Holotíková, Helísková 4, Skácelová, Zlámalová, Marková 1, Smetková 10/2, Pivodová, Divišová 1, Krapková 1, Skálová, Zdráhalová

V neděli odpoledne jsme sehráli zápas proti Sokolu Horka nad Moravou. Hodnocení: tento zápas jsme si prohráli sami, katastrofální obranou.  To, že svítí slunce a je vedro neznamená, že se na to prostě vyfláknu, navíc, když máme další 4 hráčky na střídání oproti soupeři (13:9). Ps: Když to uběhají oni, tak mi taky!!

V osobní obraně půlka týmu spala, nohy taháme za sebou a místo sprintu používáme indiánský běh, přerušit se bojíme, aby nás to nebolelo, a když už přerušíme, není to agresivní a soupeř i přesto nahraje míč nebo skóruje!! Nejen proto poločas skončil 16:10 pro Horku. Na závěr poločasu padla věta obecně všem „vy už nemůžete, že neběháte?“ odpověď „můžeme v pohodě!?!“  V útoku nám dělala problém vysunutá obrana, kdy jsme ztratili několik míčů po špatné přihrávce, kdy nám rychlé křídlo vypíchlo míč a většinou vsítilo branku. Několik povedených brankářských zákroků předvedla Míša, pár povedených akcí s pivotem, nebo po individuálním uvolnění přece jenom vykřesalo jiskřičku naděje do druhé půlky.

V poločase pod velkým stromem házející stín na všechny strany, jsme odpočívali a opět si říkali (po kolikáte?), přistupovat, přerušovat, BRÁNIT!!  Stín asi nebyl všude, a tak pokračoval zápas stejným stylem, navíc již docházely síly. Ke konci zápasu jsme zkusili prohodit sestavu i posty, pár věcí se povedlo, 2x proměněná sedmička, góly po náskoku, ale jiskřička už jen blikala. Nejaktivnější hráčkou byla Áďa, vsítila 10 branek a v obraně šla příkladem.

Závěrem, konečné skóre 27:19 z toho 20 branek jsme dostali z pravé strany, kde řádila „trojčata“. Gratuluji soupeři, který v 9 hráčích vyhrál zaslouženě. Z tohoto zápasu se MUSÍME poučit, že správný přístup na tréninku, hra na hraně a hlavně chtít vyhrát, je jediná cesta jak se zlepšit a posunout dál! BUDEME BOJOVAT …. JOOO!!! CO JSME …. ZORAAA!!!!

Trenér: Jaroslav Hlačík
Asistent: Aleš Krapka