Starší dorostenky opět bodovaly

DHK Zora Olomouc – Sokol Písek  33:23 (15:13)

Sestava a branky: Habermannová, Poláčková, Spurná Š., Horáková 3, Machačová 9/1, Kräuterová 6, Opálková 4,  Spurná M., Selingerová 1, Krejzlíková 3, Ryšánková 3,  Ešnerová 4/1

Domácí sobotní zápas jsme odehráli proti Sokolu Písek, a i když konečný výsledek vypadá jednoznačně (33:23), snadno se naše vítězství nerodilo. Minulý týden holky předvedly velmi dobrou obranu na Hájích, kterou jsme se chtěli prezentovat i v další zápasech. Úvod prvního poločasu děvčata hrála dobře, fungovala souhra v obraně i útoku, v 15 minutě vedly 9:5. Následující 10 minutovka byla slabší část, kdy se Písku podařilo srovnat skóre na 12:12. Včasné přistupování a přerušování hry soupeře v této fázi zápasu nefungovalo. Time-out holky zklidnil a závěr prvního poločasu byl v naši režii, poločas končí stavem 15:13.

Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, v útoku se nám dařilo proměňovat branky po nacvičených kombinacích a souhrou s pivotem, v obranné části si hráčky plnily své povinnosti a v 19 min vedly o 9 branek. Tentokrát slabší část nepřišla a mohli jsme se tak radovat ze zisku dalších bodů. Holkám děkujeme, že zápas odmakaly a jejich přistup byl velmi dobrý, také děkujeme našim fanouškům za podporu. Další zápas hrajeme opět na domácí palubovce tentokrát změříme síly s Házenou Kynžvart, netradičně v pátek v 15:00 h.