Hanačky bojují o play-off jako lvice, ještě ale nemají všechno vyhráno.

Handball PSG Zlín  – DHK ZORA Olomouc 18:29 (7:14)

Průběh utkání: 1:0, 2:2, 2:7, 4:7, 5:10, 7:12, 7:14 – 7:15, 10:15, 10:17, 12:18, 13:19, 13:21, 15:21, 15:22, 16:25, 17:27, 18:26, 18:29.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil                  Diváci        7 m hody: 4/1 – 2/2       Vyloučení:  3 : 4

Handball PSG Zlín: Blažková, Jechová, Stojarová  – Herbočková, Daňková 1, M. Sekulová 3, Hozová, Podškubková, Ševčíková 2/1, Kolářová 3, L. Sekulová, Polomíková 1, Sedláčková 1, Křičková 6, Holincová 1.

Trenér: Ivo VÁVRA

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Haládiková – Kapsová, Jansová, Sovová 3/2, Kašpárková 8, Přikrylová 3, Roupcová 1, Krajčovičová, Machačová, T. Fyčáková 1, Hejlová 2, Kuxová  7, Kubálková 3, Kubáčková 1.

Trenér: Libor MALÍNEK

Zlín v posledních kolech pravidelně ukazoval, že dokáže pozlobit největší favority soutěže. Přehrál Kynžvart i Chorzów s Hodonínem a remizoval s Dunajskou Stredou. Olomouc i proto neponechala nic náhodě. Po úvodní čtvrt hodině hry vedla už 7:2 mimo jiné po dvou gólech Natálie Kuxové. Náskok se dařilo Zoře udržovat.

Hlavně díky dobré defenzivě dokázaly hostující hráčky dokráčet k vítězství v první půli s náskokem sedmi gólů, čtrnáctou branku vstřelila opět Kuxová a to v poslední vteřině půle, úvodní brankou zároveň načala poločas druhý. Zlín pak třemi brankami v řadě snížil na 10:15, ale olomoucké hráčky drama nepřipustily a to i přesto, že se bránily dokonce v dvojnásobné početní nevýhodě při trestech Kuxové s Terezou Kubáčkovou. Koncovka duelu už opět patřila Zoře.

V rozmezí 55.-60. minuty nastřílely Hanačky šest gólů, třikrát pálila přesně Martina Přikrylová. Jasná výhra tak nakonec mířila do Olomouce.

Fotografie: rajce.idnes, Jarda Pavlík