Starší dorostenky na domácí palubovce nezaváhaly

DHK Zora Olomouc : Jindřichův Hradec 29:19 (13:10)

Sestava a branky: Habermannová, Poláčková, Spurná Š., Horáková 6, Hlaváčkova 2, Kräuterová 6, Opálková 4, Selingerová 2, Krejzlíková 5, Ryšánková, Ešnerová 4

Zdá se, že čím měně nás je, tím více hrajeme kompaktněji a hlavně obětavěji. Sobotní zápas s Jindřichovým Hradcem, na který jsme se podle zdravotních možností a absencí děvčat chystaly/nechystaly po celý týden, byl tímto důkazem. Utkání začíná, naše obrana opět hraje dobře, snažíme se eliminovat sílu zejména z levé strany-spojky, v útoku se nám kombinačně daří, ale zakončení není přesné a často nastřelujeme brankařku hostů. Do 22 min je utkání vyrovnané, poté odskakujeme soupeři o 4 branky v řadě na 13:9, do konce poločasu soupeř kosmeticky snižuje na konečný poločasový výsledek 13:10. V pauze se snažíme holky zklidnit a nastavit na důležitý druhý poločas, zejména střelba musím být přesnější.

Druhý poločas začínáme ve velkém stylu, holky během prvních 8 minut hrají 5:0, útok i obrana je téměř bezchybná, tady lámeme zápas na naši stranu a musíme jen vydržet v nastaveném tempu. Ve 12 min si bereme oddechový time, opakujeme pokyny na konečnou fázi zápasu. Soupeř se ještě snaží zvednout 3 vstřelenými brankami v řadě, ale my opět odpovídáme. Zápas dohráváme s konečným skóre 29:19. Holky opět do zápasu daly vše, obrana po celé utkání byla výborná, agresivní, kompaktní a hlavně obětavá, útok až na nepřesně střely v prvním poločase, byl také velmi dobrý, dařily se nám kombinace i rychlé brejky. Naše brankařské trio ukázalo vysokou výkonost, zejména v kritických chvílích nás podrželo. Všechny, se vyrovnaly s malým počtem na střídání, s posuny na postech, s tlakem, a hlavně se držely nastavených pokynů, děkujeme.