Mladší dorostenky remízovaly s Jindřichovým Hradcem

DHK Zora Olomouc – Házená Jindřichův Hradec 21:21 (12:11)

Sestava – Jurečková L.- Žůrková Z. 1/1, Hynková N. 3, Floriánová N. 3, Jurečková M., Habermannová N. 1, Horutová J. 1, Smetková A. 3/1, Krajčová L. 2, Šmídová H., Krajčová M. 2, Marešová P. 5, Jurečková K.

K poslednímu utkání na domácím hřišti v sezóně 2021/2022 jsme nastoupili proti děvčatům z Jindřichova Hradce. Z podzimního utkání v Hradci jsme věděli, že jejich hra stojí především na hře spojek, kdy samotným somatotypem (urostlé dívky) a herními dovednostmi se jedná o velice kvalitní hráčky, což se nakonec potvrdilo.
 
V úvodu utkání jsme se velice kvalitní obranou a úspěšnými zákroky Lucky Jurečkové v brance dokázali ujmout vedení 7:4. Pak se však hra vyrovnala a skóre se s minimálním rozdílem přelévalo z jedné strany na druhou až do samotného závěru.
 
Celkově se jednalo o utkání slušné úrovně této kategorie. Soupeř hrozil především ze hry všech spojek. Naše holky předvedly jednu z nejlepších obran v tomto ročníku, kdy vzrůstový handicap dohnaly především včasným přistupováním a nasazením. Za obranu zaslouží velkou pochvalu, avšak už samotný počet vstřelených branek naznačuje, že v útoku se nám nedařilo podle našich představ. V útočných činnostech je potřeba se významně zlepšit, především ve hře 1:1 a taktéž v samotném pohybu jak s míčem, tak bez míče. Zatím se stále trápíme přenesením dovedností z tréninkového procesu do zápasového.
 
Trenéři: Zemánek K., Táborský V