Starší dorostenky bodovaly v domácím i venkovním utkání

DHK Zora Olomouc – TJ Sokol Kobylisy 22:8  (55:20)

Sestava a branky: Poláčková,  Horáková 2, Györe 5/1, Machačová 6, Hlaváčková 4, Rodeková 4/1, Kräuterová 4, Spurná M. 1, Kubálková 9, Selingrová 4, Krejzlíková 7, Ryšánková, Ešnerová 9/2

Do utkání proti TJ Sokol Kobylisy jsme šli s velkou touhou po vítězství. Především díky dobré obraně jsme postupně navyšovali náš náskok proti soupeři. Nedopouštěli jsme se technických chyb a naše střelecká úspěšnost byla vysoká. Jelikož se dařilo všem hráčkám, bylo možné držet dobré tempo zápasu a skóre postupně navyšovat. Zápas jsme zvládli dobře, ale je potřeba se stále zlepšovat.

Házená Kynžvart – DHK Zora Olomouc  20:31 (8:14)

Sestava a branky: Poláčková,  Horáková 2, Machačová 10/3, Rodeková, Kräuterová 2, Spurná M. 2, Kubálková 6, Selingrová 1, Krejzlíková 4, Ryšánková, Ešnerová 4/1

Do Lázní Kynžvart jsme jeli s cílem zisku dvou bodů. Tento klub hraje prvním rokem MOL Ligu, kde pravidelně nastupují i dvě hráčky ze starších dorostenek. Proto bylo zapotřebí do zápasu nastoupit s plným nasazením a nepodcenit kvality soupeře. Vývoj prvního poločasu byl poměrně vyrovnaný, ale dařilo se nám držet si mírný náskok. Na závěr prvního poločasu jsme navýšili náskok na 6 branek. Přestože jsme ve druhém poločase navýšili skóre na 21:12, soupeř nepolevil, využil našeho zaváhání a stáhl náš náskok na 25:20. Nakonec jsme však z utkání vyšli vítězně 31:20. I když jsme vyhráli, bude v následujících utkáních zapotřebí vyvarovat se technických chyb a zlepšit individuální obranné činnosti.

Trenér: Václav Riedel