Hanačky mají před sebou smrtící sérii zápasů

                    Olomoucké házenkářky zahájily letošní sezonu po neslaném a nemastném výkonu v zápase na západě Čech a odvezly si odtud dost potupnou desetigólovou porážku 28:18 a zprvu ji hodně těžce skousávaly. Navíc si následně odvezly nepříjemnou remízu z polského Chorzówa, když sice v průběhu utkání se jim příliš nedařilo, ale v závěru se jim nabízel zvrat a dokonce zásluhou Natálie Kuxové sahaly už už po obou bodech, smolně však o jeden z nich přišly doslova v poslední sekundě zápasu a tak si nakonec odvezly jen remízu. Po těchto začátečních nepříjemnostech se Hanačky otřepaly a další trojice utkání už přinesla plný bodový zisk. Nejprve si poradily v dramatickém utkání doma se svým odvěkým rivalem Duslem Šaľa, která je v posledních letech našim nejčastějším soupeřem, poté porazily i ostravskou svatyni v hale Sareza. V posledním zápase před reprezentační přestávkou si smlsly doma na slovenském nováčkovi ze Stupavy. I při tom jsme se museli vyrovnávat s problémy, které nás potkaly. Už ve dvou utkáních nenastoupila Slovenka Kapsová, ve třech utkáních jsme postrádali naši nejúdernější spojku Magdu Kašpárkovou. Dvě utkání nehrála další z našich opor – Martina Přikrylová a nevypadá to, že by se Martina hned tak do sestavy vrátila. Navíc po posledním zápase si dá delší přestávku i Tereza Fryčáková, která se chystá na plánovanou operaci ramenního kloubu. K tomu všemu se v posledním utkání proti Stupavě zranila Kuxová, takže nás nečeká v příštím kole vůbec nic radostného. Ještě že se chytila další naše děvčata Kuxová, Fryčáková, Krajčovičová, Závišková, Možíšová, Kubáčková a další.

                Olomoucký tým čekají po reprezentační přestávce víc než nepříjemná dramata. Vůbec nic lehkého nelze čekat od další návštěvy západních Čech, a to v lázeňském prostředí lázní Kynžvart. Družstvo, vedené ambiciózním slovenským trenérem Peterem Sabadkou, má za sebou dvě porážky. Jednak ve svém zatím jediném zase se slovenským soupeřem Dun. Stredou a minulý týden podlehly Západočešky svým krajankám v Plzni týmu DHC Plzeň, když v prvním poločase vedly nad svým zkušenějším soupeřem až rozdílem čtyř branek, ale ke konci zápasu mu však zřejmě docházely síly a posledních 7 minut už nedaly gól a podlehly domácímu týmu tříbrankovým rozdílem 27:24. Je pozoruhodné, že tři svá vítězná utkání vyhrál Kynžvart se Zlínem a Slavií o jedinou branku, s Pískem pak o dvě branky. Další utkání pak budeme hrát doma s Hodonínem, který chytil slinu a vyhrál ve Zlíně, takže si musíme dát pozor i na Hodonín. Další pokračování pak bude gradací všeho předchozího. Nahuštěný program v rytmu sobota – středa – sobota proti tomu nejlepšímu co v interlize existuje, nedává příliš velké vyhlídky na úspěšný výsledek a jakýkoliv bodový zisk v měření sil s těmito velikány českých a slovenských palubovek by byl fantastický. Jen posuďte sami: Most venku, Michalovce doma a Dun. Streda venku, takže není co dodat !!!

                    Tak jsme si trochu poplakali jak krutý osud nás čeká, ale pojďme se podívat na ostatní zápasy, které nám připravil interligový rozpis. Po reprezentační akci, která začala už ve středu 6. října v nepříliš vydařeném vystoupení české reprezentace v Becanconu, když tam podlehly domácímu týmu olympijských vítězek z Tokia 38:22, pokračuje reprezentace v neděli v podvečer dalším vystoupením ve Zlíně, kde nastoupí proti Chorvatsku. Družstvo Mostu, ve kterém působí některé reprezentantky, své utkání 6. kola proti Sokolu Písek předehrálo. Jeden z očekávaných šlágrů 6. kola se odehraje pod Vihorlatem v blízkosti Zemplínské Šíravy, kam zamíří z Prahy Slavia a sehraje zde utkání s Iuventou, která je po pěti kolech bez ztráty bodu a bude velkým favoritem doma i ve středu. Na Moravu ve středu přesídlí ze Západních Čech jeden z dalších favoritů, aktuálně třetí tým pořadí DHC Plzeň, který si bude chtít odvést další dva body. Plzeňačky patří k jednomu z největších překvapení dosavadního průběhu soutěže i když je čekají ještě oba největší slovenští favorité Iuventa a Dunajská Streda. Ta bude ve středu posledním týmem středečního programu a jeho soupeřkami bude družstvo Zlína, které zatím nenaplňuje svá očekávání, protože má na svém kontě jediné dva body z výhry nad slovenským nováčkem Stupavou a to je na ambiciózní moravský tým skutečně nečekaný stav a dost to komplikuje prozatímní úvahy Zlíňaček na play-off.   Dvě utkání se budou hrát v sobotu. V prvním utkání nastoupí proti našim děvčatům nováček soutěže Kynžvart, který si však vede až nečekaně dobře a připsal si už šest cenných bodů, shodou okolností uzmutých pouze českomoravským klubům (Zlín, Slavia, Písek). Naše děvčata si však na něj brousí zuby a chtěla by získat na úkor Kynžvartu plný zisk bodů. Druhé sobotní utkání má jen jediné možné rozuzlení – porážku domácího nováčka Stupavu a body pro Šaľu. Posledním utkáním hraným v neděli bude zápas v polském Chorzówě, kam míří další z ambiciózních týmů, který by si rád také odvezl domů skalp polského týmu – Sokolky z Poruby, které to mají do Polska opravdu jen co by kamenem dohodil. Jediným družstvem, které v Polsku zatím ztratilo či získalo aspoň jediný bod, byla vlastně naše děvčata, všechna ostatní družstva z interligy, která proti  Polkám hrála, byla úspěšná –  Most, Michalovce, Dun. Streda i Šaľa.

 

ROZPIS 6. KOLA MOL LIGY:

Středa 13. 10. 2021 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – DHC Slavia Praha          (Daňo – Sabol)

Středa 13. 10. 2021 v 17:30 hod.: HK Hodonín – DHC Plzeň                                    (Horáček – Novotný)

Středa 13. 10 2021 v 18:00 hod.: HC DAC Dunaj. Streda – Handball PSG Zlín  (Adamkovič – Schwarz)

Sobota 16. 10 2021 v 16:00 hod.: Házená Kynžvart – DHK ZORA Olomouc        ( Hájek, Kozler)

Sobota 16. 10 2021 v 19:00 hod: AHT HC Stupava – Slovan Duslo Šaľa               (Kellnerová, Haščíková)

Neděle 17. 10 2021 v 18:00 hod.: KPR RUCH Chorzów – DHC Sokol Poruba      (Bočáková – Janošíková)

Předehráno: Sokol Písek – DHC Baník Most  23:35 ( 9:15).

 

Autor textu: Václav Dobeš