Starší dorky Zory v dohrávce v Jindř. Hradci prohrály

Házená Jindř. Hradec – DHK ZORA  Olomouc  29:21 (16:10)

Průběh utkání: :0:2, 4:2, 9:4, 12:6, 13:8,16:10 –  19:1214:14, 16:15, 20:14,  26:19, 29:21

Rozhodčí:  Beneš, Chalupa   87  diváků        7 m  hody:  3/3 –  5/4    vyloučení:  3, – 5

Sestavy a branky:

Házená Jindř. Hradec:  Haňková, Kocarová – Rytířová 5, Tržilová 2, Březinová 8/3,  Plucarová 3, Frühaufová 2, Hauserová 4, Jírová 3, Florková 2, Tomanová.

Trenér: Karel PETRŽALA

DHK ZORA Olomouc: Švábová, Š. Spurná – Roupcová 8/2, Dušková, Veselá 1, Protivánková, Molíková 1, Grofková, Kristková 2, Možíšová 1,Palátová 2/1, Krůpová 6/1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

 

               K dohrávce odloženého utkání do Jindř. Hradce určitě necestovaly mladé Hanačky v roli favoritek, navíc když nemohla do Jižních Čech s družstvem odjet ani velká opora – brankařka Míša Polášková, která ve stejnou dobu hájila branku žen v interligovém duelu se Zlínem. S touto absencí se musela děvčata vyrovnat, když je posílila  z mladších dorostenek druhá brankařka Šárka Spurná. Přesto že se děvčata snažila, bojovala ze všech sil, absence spolehlivé elitní brankařky byla nad síly družstva. V některých chvílích se dokonce zdálo, že v okamžicích kdy skóre narůstalo v neprospěch týmu, děvčata jen se sebezapřením bojovala, přesto však ztrácela víru ve vítězství a tomuto pocitu začaly bohužel podléhat. Nejlepší svůj herní úsek tak předvedly v poslední fází utkání mezi 15. a 30 minutou druihého poločas, kdy se jim podařilo stáhnout náskok soupeře 25:15 na konečný výsledek 29:21.

               Z našeho družstva se nejvíc dařilo Claudii Roupcové, jednak při řízení hry družstva  i při vlastní produktivitě, kdy se stala také nejlepší střelkyní týmu. V 1. poločase se dařilo Grofkové, ve druhém se uplatnila herně Kristková.  Pro všechna děvčata bylo utkání dobrou příležitostí ukázat se při hře s špičkovým soupeřem, ve kterém se střelecky prosadila především Simona Březinová, která je nejlepší střelkyní soutěže, dále pak Plucarová a Rytiřová, obě posledně jmenované jsou ve výběru juniorek ČR, trochu překvapivě pak v reprezentace není naopak Březinová. V zápase proti Hanačkám se navíc dařilo střelecky Agátě Hauserové.

 

Autor textu: Václav Dobeš