Hanačky se přiblížily na dosah potvrzení mezi elitou

DHK ZORA Olomouc – HC Zlín  36:25  (15:13)

Průběh utkání:1:0, 2:1, 2:3, 5:3, 8:4, 8:6, 10:7, 11:9, 13:10, 14:12, 15:13 – 15:14, 19:15, 23:18, 26:20, 29:21, 32:22, 33:24, 36:25

Rozhodčí: Hájek, Pavlát          230 diváků            7 m hody: 5/5 – 7/3         vyloučení: 2 – 3

DHK ZORA Olomouc: Polášková – Hurychová 5, Závišková 3, Kapsová, Jansová, Sovová 1, Kašpárková, Salčáková 6/4, Krajčovičová 3/1, Severová 1, Salašová 1, Gajdošíková 5, Řezníčková 2, Patrnčiaková 9.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

HC Zlín: Stojarová,  Benedíková, Vařechová – Nygrýnová 5, Stará, Hubová 2, Jagodič 2, M. Sekulová 4, Záhorová 2/1, Hradilová 2, Kolářová 5/2, Gajdošíková, L. Sekulová, Polomíková, Křičková 3.

Trenér: Martin SPUCHLÁK

Zaslechli jsme na tiskovce po ukání:

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: „Gratuluji soupeři k vítězství. Celý zápas byl soupeř lepší a my jsme zápas nezvládli asi mentálně a nevypořádali jsme se se soupeřovou brankařkou. Zahodili jsme čtyři sedmičky a spoustu čistých šancí. Nehráli jsme s nasazením, s jakým jsme hráli poslední tři zápasy v základní části. Podepsala se na tom únava, abychom hráli rychle za sebou. Je to play out a my se musíme soustředit na další zápas. Zkusíme se dostat do psychické pohody a nachystat se na Písek.“

Jan Bělka, trenér Olomouce: „Děkuji za gratulaci. Ono to vypadá, že to bylo jednoznačné vítězství, ale vypadá to tak jenom na papíře. Soupeř hrál velice dobře a musím před nimi smeknout, nevypustil až do konce utkání. Na druhou stranu to byla trošku rychlovka a musím holky fakt pochválit. Měli jsme pouze jeden trénink, a i když ty holky trošinku znám z minulého působení, tak je chci pochválit za přístup a bojovnost a nasazení v utkání. Na tréninku jsme pouze trochu pozměnili přechod do rychlého útoku, čímž se nám dnes podařilo trochu uběhat soupeře. Výborně nám zachytala brankařka Míša Polášková, a to byl ten základní kámen. Já jsem víceméně na střídačce pouze záskok i s Vladanem Táborským. V další sezóně ani já ani on nebudeme u týmu.“

Druhé utkání nadstavby interligy o 5. – 8. místo, jejímž hlavním motivem a cilem je udržet si příslušnost k házenkářské elitě a znovu se pokusit zaútočit v příští sezoně na české play-off, sehrály házenkářky olomoucké Zory znovu v domácím prostředí. Po trochu nevydařeném průběhu předchozího utkání, které vyústilo skoro až horrorovou, nicméně však nakonec celkem úspěšnou stíhačku v závěru proti Sokolu Písek nastoupily Hanačky tentokrát proti tradičnímu soupeři HC Zlín. Svěřenkyně trenéra Martina Stuchláka, ověnčené posledními výhrami ve Veselí a doma už v nadstavbě proti Plzni přijely do Olomouce hodně sebevědomě, vědomy si své kvality a současné formy. První minuty duelu se hrály vyrovnaně, obě družstva si chtěla připravit půdu pro úspěšné pokračování souboje který obě družstva v průběhu očekávala. Ve velkém stylu zahájila utkání nejmladší z domácího družstva Míša Polášková v brance. Předvedla několik brilantních zákroků a když do poločasu zlikvidovala dvě sedmičky hostujícím střelkyním, ostych a respekt ze soupeře  byl ten tam. Činily se ale i další domácí hráčky, pozadu však nezůstávaly ani hosté, takže se hrála kvalitní a zajímavá házená. První poločas skončil vcelku vyrovnaným výsledkem, Martina Salčáková se blýskla několika sedmimetrovými hody krátce po sobě, nic však ještě nebylo rozhodnuto. Po změně stran se poprvé podařilo domácímu týmu odskočit na vyšší rozdíl 19:14 a až do poloviny druhého poločasu si domácí družstvo udržovalo čtyř až pětibrankový rozdíl. Po polovině poločasu se přece jen několikrát častěji trefily domácí hráčky, kterým se podařilo v mezidobí 16. – 20. min. navýšit vedení na 29:20. Závěr pak patřil rychlonohé Annamarii Patrnčiakové, která v průběhu posledních dvanácti minut nastřílela šest branek.

Vedle už výborného výkonu, který podala Míša Polášková, se dařilo střelecky  Anněmarrii Patrnčiakové, na začátku utkání především na spojce Hurychové, po změně stran zejména Gajdošíkové, Martina Salčáková se zase prosadila jako excelentní exekutorka sedmiček. Své si střelecky odvedly také Iva Závišková a Denisa Krajčovičová. V družstvu Zlína se vystřídala celá trojice golmanek, střelecky se dařilo především Nygrýnové a Míše Kolářové, jako velká posila z Poruby se opět ukázala Michaela Sekulová.