Vybojovaný bod starších žaček A v Kunovicích

SHK Kunovice – DHK Zora Olomouc A  24:24 (15:12)

Sestava a branky: Mocňáková – Györe 2, Vláčilová 1, Stroupková 2, Dostálová 6/2, Neumannová 3, Hlaváčková 2, Kubálková 8/2. 

K dalšímu utkáni odjely holky do nedalekých Kunovic. Družstvo z důvodů zranění a nemocí odjelo tentokrát ve velice malém počtu, kdy ani všechny hráčky, které nakonec na hřišti nastoupily nebyly ve stoprocentním zdravotním stavu. Do brány se postavila opět Aďa Mocňáková, která drží tým už několik zápasů a bohužel z důvodů zranění Evy Šinclové ani nemá parťačku, která by jí kryla záda. Aďa se však snažila chytit každou střelu, která byla na bránu vyslána, bohužel se nám moc nedaří zlepšit zákroky z pozice střelby křídel, ale jinak Aďu moc chválíme za výkon a nasazení na hřišti. Ostatní hráčky ukázaly velkou bojovnost, kdy jsme do poločasu šly s dvou brankovou ztrátou. Právě první poločas byl asi kámen úrazu, holkám trvalo docela dlouho než začaly v útoku fungovat tak jak mají. Jakoby se jim nechtělo chodit do proskoku a byly až nečekaně překvapeni z vysunuté obrany 1/5. Na pivotu zaskakovala Natka Stroupková, která se normálně objevuje na pozici křídla, v útoky i v obraně se na tomto postu Natka velice rychle aklimatizovala a podařilo se jí také gólově prosadit. Holky se během zápasu musely střídat na různých postech a zalepit vždy prostor střídající hráčky, která si potřebovala vydechnout. Velice sympatický výkon předvedla Majda Neumannová, která si zaslouží čím dál tím více prostor na hřišti. V druhém poločase naskočil na palubovku trošku jiný tým, hra děvčat se velice zlepšila jak v útočné fázi tak v obraně. V zápase jsme opět neproměnily spoustu vyložených šancí. I přes určitě chyby na hřišti musíme holky pochválit za tento zápas a hlavně koncovku, kterou zvládly psychicky i herně mnohem lépe, jak domácí družstvo. 

Velice nás mrzí, že v této kategorii jsou rozhodčí nuceni vytáhnout červenou a dokonce i modrou kartu a občasná kulisa diváků všem děvčatům na hřišti jen škodí. Dobrý pocit z odvedeného výkonu děvčat pak často přebije zklamání z těchto vyhrocených situací a reakcí na tribunách. Gratulujeme týmu Kunovic k získanému bodu.

Trenéři: Kateřina Hlaváčková, Klára Sovová, Alois Sedláček