Starší dorky ZORY srovnaly účty s Jihočeškami

DHK ZORA  Olomouc – Házená Jindř. Hradec   25:14  (12:8)

Průběh utkání: 4:0, 6:2, 8:4, 9:6, 11:8, 12:8 – 14:9, 17:10, 19:11, 20:12, 23:13, 25:14.

Rozhodčí: Bečička, Horák   80 diváků    7 m hody: 3/1 – 4/1   vyloučení: 5 – 3  – červená karta – za třetí vyloučení: Veronika Kristková  (DHK ZORA)

DHK ZORA Olomouc: Poláčková, Spurná – Dušková, Maráčková, Kristková 1, Kuxová 6/1, Kubálková 4, Možišová 3, Krejzlíková 3, Foretová, Grofková 1, Hejlová 2, Krůpová 5.

Trenér: Mgr: Lubomír KREJČÍŘ

Házená Jindř. Hradec:  Smejkalová, Kocarová – Kovářová 1, Rytířová 6, Tržilová 3, Březinová 2/1, Frühaufová 1, Hauserová, Jírová 1, Tomanová, Viktorinová.

Trenér: Karel PETRŽALA

Utkání dvou vyspělých týmů kde obrany převyšovaly útočnou činnost se hrálo v sobotním odpoledni v Olomouci. Hostující družstvo  staví hru svého týmu na hráčkách ročníku 2001 kterých je v družstvu převážná většina,  hráčky si spolu rozumějí, jsou spolu sehrány a  využívají také fyzické převahy svých hráček. Ze hry družstva je naprosto zřejmé, že spolu hrají a trénují řadu roků, řadu činností mají zcela zautomatizováno. Samozřejmě i naše holky podaly v sobotu  nadprůměrné výkony, kladně je třeba hodnotit zejména obrannou fázi, kdy děvčata zcela  eliminovala střelecké pokusy nejlepších střelkyň soupeřek.

Zejména začátek utkání zastihl naše družstvo v pohodě, prosadily se střelecky spojky od nichž se to očekávalo, Krůpová, Možišová, Kuxová, Kubálková udeřila z rychlého útoku.   V polovině poločasu vedlo naše družstvo 8:4, v poločase vedlo naše družstvo 12:8. Navyšování vedení našeho družstva  pokračovalo  po změně stran, za sedm minut už vedlo 17: 9 na začátku poslední desetiminutovky už byl stav  21:12, poločas a celé utkání pak skončilo výhrou našich děvčat 25:14, což je právě ten výsledek, který jsme potřebovali uhrát abychom měli v případě rovnosti vzájemného utkání lepší i výsledek vzájemný výsledek, což se nakonec  povedlo.

Vynikající výkon v celém utkání předvedla brankařka našeho týmu, Anita Poláčková nejen tím, že zlikvidovala  tři sedmimetrové hody, ale připsala si dalších 18  úspěšných zákroků, co ji řadí mezi výborné gólmanky. Natálie Kuxová se stala nejúspěšnější hráčkou družstva, jak počtem vstřelených branek, tak i počtem úspěšných obraných zákroků. Střelecky se prosadila Bětka Krůpová  6 vstřelenými  brankami. Z křídel se dařilo nejvíc Kubálkové, která zakončovala úspěšně třemi rychlými útoky a jednou střelou  z místa  křídla. Úspěšně si vedly ze spojek Možíšová a  Krejzlíková.

Autor textu: Václav DOBEŠ