V sobotu a neděli se hraje druhé kolo dorosteneckých soutěží

               Všechny soutěže řízené ČSH se před týdnem rozběhly, bohužel ale ta, která nás enormně zajímá, totiž starší dorostenky, tak nějak hned v úvodu zahaprovala, do dnešního dne  na příklad chybí výsledek jednoho z klíčových zápasů DHC Plzeň – SHK  Veselí, nikdo bohužel neví, zda se utkání vůbec hrálo, zda třeba nebylo odloženo a proč? Prostě musíme čekat, že někdo kompetentní nám, někdy dá snad vědět…. Nic naplat.  První kolo, alespoň v řadě zápasů proběhlo, v tabulkách naskočily první zápasy, favorité si připsali první body, což platí na příklad pro Baník Most, který se vypořádal v Praze s Kobylisy, Slavia Praha porazila bez mrknutí oka Jihočeský Písek, druhý Jihočeský zástupce Jindřichova Hradec vyhrál nad Zlínem, tam to trochu překvapením zavání, vždyť Zlín na podzim Jihočešky porazil doma 33:29. V ostravském  derby které na podzim skončilo nerozhodně, vyhrála tentokrát Poruba i když Ostrava-Zábřeh včetně všech „Hodonínských“ posil (Cholevové, Jankovičové, Zichové)  ale i dalších hostujících děvčat z Kunovic a snad i jiných klubů, potvrdil, že hostování není vždycky všelék. Naše děvčata  sehrála s druhým plzeňským týmem HC utkání, kdy po prohraném poločase (16:14), se Hanačky přece jen vzchopily a jednoznačně svého soupeře ve druhém poločase rozstřílely.

               Také některá z utkání druhého kola připravila řadu zajímavých duelů ve  dvou sobotních utkáních lze mezi zajímavá jednoznačně zařadit moravské derby ve Zlíně, kam přijede celek Sokola Poruba. Přemožitelky Zlína z minulého týdne, děvčata Jindřichova Hadce budou soupeřkami našeho týmu, v pražském derby dvou týmů z hlavního města  bude favoritem lídr tabulky Slavia Praha. Trojice nedělních utkání bude mít zajímavou zápletku v Ostravě, kam zamíří favorizovaný Baník Most, který bude čelit  zajímavému soupeři složenému nejméně ze čtyř klubů. Favoritkami slováckého celku  Veselí budou děvčata z Velké nad Veličkou, které v kompletním složení hostují v barvách Veselí. Věřme, že se už v akci objeví také družstvo DHC Plzeň na jehož hřiště by mělo dorazit celek Písku.

                Pokud jde o utkání našich děvčat proti Jindřichovu Hradci, vzájemná utkání vždy bývají ozdobou soutěže. Obě družstva jsou složena z vyspělých hráček, vedených zkušenými trenéry, v hostujícím týmu   trenérem Karlem Petržalou v domácím družstvu pak Lubomírem Krejčířem. Také obě družstva. Zejména Jihočeský tým je složen řadu roků převážně z domácích odchovankyň  a několika hráčkami z okolních klubů  na př brankařka Haňková z Čes.Budějovic, nebo  trojice děvčat z Žirovnice (Kovářová, Tomanová, Beronuská). Převážná většina děvčat  jsou ročníku narozeni 2001 (8),  2002 (5), ně které  jsou věkově mladší. Dvě hráčky  jsou v juniorské reprezentaci ČR – Rytířová, Březinová, Kristýna Coufalová dorostenecké repr. ČR. Z našich děvčat  jsou v dorostenecké reprezentaci brankařka Anita Poláčková a hráčky – Kuxová, Kubálková, Krejzlíková,

 

Rozpis 13. kola starších dorostenek:

Sobota 15. 02. v 12:00 hod.: Handball PSG Zlín – DHC Sokol Poruba

Sobota 15. 02. v 14:00 hod.: Sokol II: Kobylisy – DHC Slavia Praha

Sobota 15. 02. v 14:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – Házená Jindř. Hradec

Neděle 16. 02. v 13:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – HC Plzeň

Neděle 16. 02. v 13:00 hod.: DHC Plzeň – TJ Sokol Písek

Neděle 16. 02. v 14:15 hod.: Spkl LOstrava-Zábřeh – DHK Baník Most

 

Autor textu: Václav DOBEŠ