Hanačky po výhře nad Zlínem opět posílily své naděje na play-off

DHK ZORA Olomouc – Handball PSG Zlín   30:25  (16:12)

Průběh utkání: 2:0, 5:1, 6:5, 8:7, 11:9, 14:10, 16:11,16:12 – 17:13, 18:15, 22:17, 23:19, 26:21, 28:22, 29:24, 30:25.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška,                     295 diváků      7 m hody: 4/3 – 3/2            vyloučení: 3 – 2

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Poláčková, Haládiková, RaškováZávišková 7/2, Trumpešová, Kapsová 3, Jansová 5, Sovová, Protivánková, Kašpárková  2, Salčáková 6, Krajčovičová, Gajdošíková 1, Řezníčková, Patrnčiaková 4/1, T. Fryčáková 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Handball PSG ZLÍN: Vařechová, Stojarová – Herbočková 3, Hubová 1/1, M. Sekulová 2, Mizerová 2, Ševčíková 7/1, Kolářová 5, Gajdošíková, L. Sekulová, Polomíková, Sedláčková, Křičková 5, Minarčíková.

Trenérka: Hana KOLÁŘOVÁ

Zaslechli jsme na tiskovce:

Libor Malínek, trenér Zory Olomouc: „Tento zápas jsme samozřejmě chtěli zvládnout, abychom udrželi nějaký bodový odstup od soupeřů a přiblížili se k play-off. Jsem rád, že děvčata navázala na předchozí utkání z podzimu, kde byla bojovnost. Minulý zápas byl obrovský propadák a celý týden jsme se opravdu připravovali na Zlín, který teď podává opravdu kvalitní výkony. Dnes jsem byli o kousek lepší, chtěli jsme víc urvat vítězství na naši stranu.“

Marek Kolář, asistent trenérky HC Zlín: „Gratuluji soupeři k výkonu. Myslím si, že zápas měl poměrně dobré parametry. Co se týká bojovnosti z naší strany, bohužel jsme udělali poměrně dost technických chyb a to byl asi hlavní aspekt, proč jsme to utkání nedotáhli do dobrého konce nebo minimálně do vyrovnaného závěru. Obrana dnes nepracovala tak, jak by měla, a tak, jak bych chtěl. V druhém poločase jsme se pokusili soupeře ještě rozhodit vysunutou obranou. Soupeř si s tím dokázal poradit a brankový náskok zvýšil.“

Do utkání vstupovala  obě družstva s určitým respektem, hostující děvčata měla za sebou povedené utkáni  v Písku, po kterém se znovu zařadily  mezi vážné  adepty  na post do play-off, naopak Hanačky trochu ztratily lesk poté, kdy ztratily před, týdnem nečekaně lesk po porážce v Hlohovci, kdy nezvládly zřejmě hlavně psychicky tlak ze strany zkušené Petry Beňuškové.  Je to velká škoda, vždyť Petra nastoupila jen třikrát a to pouze do utkání v domácím prostředí  v Hlohovci, bohužel však utrpěná ztráta Hanaček  mohla mít fatální následky do dalšího průběhu soutěže. I z tohoto pohledu bylo pokračování  souboje   pro naše děvčata tak důležité a je jen dobře že ho se ctí zvládly. Samozřejmě ještě není nic hotovo, v současné fázi  jsou už  všechna  následující utkání  klíčová, i to které skončilo  v sobotu v Prešově domácí výhrou Šarišanek a porážkou Jihočešek, které jsme přijali s trochou uvolnění. Opravdu klíčová nyní budou  následná utkání v sobotu v Písku za další týden ve Veselí, navíc, když na rozdíl od našeho týmu, kde naše holky v zápasech musí,  soupeři však mohou překvapit. Vraťme se ale k průběhu sobotního duelu. Naše děvčata k němu přistoupila velmi odpovědně, vycházela ze zabezpečené obrany, velký díl odpovědnosti  ležel   na výkonu brankařky Míši Poláškové, která  se svého úkolu zhostila se ctí.

Začátek utkání držel otěže utkání  náš tým, kterému se dařilo udržovat si mírný náskok, do většího trháku  se však žádný ze soupeřů příliš nedostal, ke zlomu došlo až po 22 minutách hry, kdy Zlín poprvé srovnal na 9:9, domácí družstvo však vzápětí ovládlo posledních  sedm minut souboje  proti třem přesným zásahům hostujícího týmu a poločasové vedení domácích  bylo vkladem před rozhodujícím úsekem zápasu. V první desetiminutovce druhého poločasu navýšily domácí hráčky opět své vedení o tři branky, které navýšily na sedmibrankový rozdíl. Střední část druhého poločasu přinesla zklidnění průběhu, hostujícímu družstvu se podařilo čtyřmi brankami snížit vedení domácího  týmu,  ten však větší drama nepřipustil, zvonu navýšil na sedmibrankový rozdíl, hostující hráčky se snažily ještě závěr dramatizovat, podařilo se mu však jen snížit na celkově pětibrankový rozdíl, který stačil ke spokojenému vítězství.   Velmi dobrý spolehlivý výkon se v utkání podařilo realizovat Martině Salčákové, po pětitýdenním střeleckém půstu, kdy se nemohla dostat střelecky na více než dvě branky v zápase se vrátila do pohody znovu Iva Závišková.   V minulém kole v Hlohovci pauzírovala  z důvodu nemoci Nikola  Jansová, která v Hlohovci citelně chyběla, její poslední střelecké penzum – pravidelně pět branek  bylo v sobotu znát.  V hostujícím týmu se dařilo střelecky  Míše Kolářové a Monice Křičkové, nejlépe však střílela Karolína Ševčíková.

Autor textu: Václav DOBEŠ