Souboje o play-off začínají gradovat

     Dvě čtyřicítky padly ve 21. kole MOL ligy mezi nimi skoro padla  padesátka, do které chyběla jediná branka, a to  trefa z ruky Porubanek, které si chtěly vynahradit brzké vypadnutí z Evropského poháru. Zaznamenaly jsme také další  zajímavou změnu dresu v průběhu soutěže, což v minulých letech bývalo jen zcela  výjimečně  k vidění, bohužel se z toho stává v posledních dnech, nebo týdnech skoro pravidelný rituál,. Nebo  chcete-li třeba  byznys, prostě kdo na to má ten si koupí cokoliv, nebo kohokoliv, sportovní etiketa ale pláče. Pro doplnění uveďme tedy alespoň jméno. Prešovský dres opustila, před tímto víkendem Lívia Klučková v sobotu a v neděli už hrála v dresu Iuventy Michalovce. Hrál se také jeden pravidelný šlágr, český mistr Baník Most  nastoupil proti Duslu Šala a stále si drží jen ztrátu jediného utkání, o kterou ji obrala Poruba. Naopak proti všem zvyklostem se směrem tabulkou dolů řítí Šala, která si už připsala nevídaných sedm porážek. Na velkou víkendovou  cestu se  vydaly písecké Sokolky, které v sobotu nastoupily v Prešově, který si vyzkoušel  jak se mu bude dařit bez Klučkové, naopak Jihočešky neuspěly ani po citelném oslabení soupeřek Písečankám se nepodařilo vyhrát ani v neděli v Michalovcích, přesto že Hana Kvášová bojovala jako lvice, nestačilo však ani jejích dvanáct branek na zisk bodů. Velmi dobrý výkon předvedlo naše družstvo v sobotu v podvečer v utkání proti odvěkému rivalovi ze Zlína. Trenéři dali tentokrát šanci v brance mladé Míše Poláškové a ta se se svými soupeřkami  vypořádala se ctí. Míša předvedla 19   úspěšných zákroků  a svou kolegyni v brance Zlína jednoznačně přehrála. Velmi dobře  se předvedly dvě olomoucké stálice, Iva Závišková po několika týdenních výpadcích, kdy se nebyla schopna dostat přes dvě trefené střely v zápase, znovu hýřila energií a připsala si  7 úspěšných střeleckých pokusů, Martina Salčáková  se trefila jen o jeden přesný zásah méně a Nikola Jansova také splnila svůj pravidelný pětibrankový příděl. Ještě aby to holkám vydrželo i za týden v Písku, bylo by to pro další vývoj v play-off jenom dobře.

     Program 22. kola MOL ligy se  bude hrát  od pátku 21. února  do neděle 23. 02. V první hrací den v pátek  21. února bude sehráno jediné utkání na Slovensku, kde nastoupí v Bánovcích domácí tým proti ŠŠK Prešov, v utkání ve kterém bude favoritem Prešov. Další utkání kola bude velmi ostře sledováno zejména v jižních Čechách a také zejména  příznivci Hanaček, tedy našich děvčat.  Utkání začne v sobotu jako první v řadě, tedy tradičně od 15 hodin. Obě družstva mají zatím k postupu do play stejně daleko, dá se říci, že vítězky tohoto duelu budou mít k postupu o krůček blíž. Shrňme si co ještě oba soupeře čeká.

29. 02.  Bánovce – Písek  a  Veselí – Olomouc

  1. 03. Veselí – Písek a Olomouc – Michalovce
  2. 04. Baník Most – Písek a Hodonín — Olomouc
  3. 04. Olomouc – Šaľa  a Písek  už předehrál v Michalovcích a prohrál tam 31:29

Další dvojice sobotních se bude hrát na Slovensku , v Dunajské Stredě nastoupí v roli favoritek domácí proti HK Hodonín a v Hlohovci přivítají slovesnkého mistra Iuventu Michalovce.  Závěr sobotních zápasů obstarají  česká družstva v podvečerních terminech od 18:00 hod. nastoupí současně v Mostě v utkání kola  domácí Baník proti Sokolu Poruba a ve Zlíně v moravském derby přivítají Panenky z Veselí. V utkání v Mostě půjde o odvetu z podzimu, když v Ostravě Černí andělé ztratili své zatím  jediné dva body v soutěži.  Ani poslední utkání 22. kola nebude postrádat zajímavý náboj . Oba  nedělní soupeři a nejen oni dva  jsou totiž stále také  ve hře o umístění a interligové medaile,  které svede na dálku vlastně ještě celá pětice družstev, s výjimkou Mostu i když některá z uvedené pětice už  asi jen v teoretické podobě, všechna ale ještě stále do jisté míry  v reálné podobě. No máme se letos ještě na  ještě hodně  na ledacos  těšit.

Rozpis utkání 22. kola MOL ligy:

Pátek 21. 02. v 18:30 hod.: Sokol Bánovce n.Bebr. – ŠŠK Prešov

Sobota 22. 02. v 15:00 hod.: TJ Sokol Písek – DHK ZORA Olomouc

Sobota 22. 02. v 16:00 hod.: MŠK Dunajská Streda – HK Hodonín

Sobota 22. 02.  v 17:00 hod.: SPORTA Hlohovec – Iuventa Michalovce

Sobota 22. 02.  v 18:00 hod.: DHK Baník Most – DHC Sokol Poruba

Sobota 22. 02.  v 18:00 hod.: Handball PSG Zlín – SHK Veselí n. Mor.

Neděle 23. 02.  v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha – Duslo Šaľa