Mladší dorostenky za sebou mají první utkání jarní části

DHK Zora Olomouc – Házená Jindřichův Hradec 36:28 (17:9)

Sestava a branky – Spurná Š., Mocňáková A.- Voglová D., Kräuterová T. 3, Opálková L. 2, Ešnerová E. 10/4, Kubálková A. 6, Dostálová L. 1, Smějová Monika 3, Machačová M. 4, Selingrová K., Rodeková N. 7, Hlaváčková K.

Po zimní přestávce jsme nastoupili k našemu prvnímu utkání jarní části proti děvčatům z Jindřichova Hradce. Soutěž se rozjela už v minulém týdnu, ale naše soupeřky z Hájů kvůli viróze nemohly nastoupit a utkání bylo přeloženo na 22.3.2020.
 
Jelikož se jednalo o první mistrovské utkání po zimní pauze, byly jsme sami zvědaví, co s námi pauza udělala. Navíc jsme do hry začlenili nové hráčky – Natku Rodekovou z Žeravic a Elišku Ešnerovou z Havlíčkova Brodu. Obě nastupují na střední spojce, tedy na stěžejním postu, odkud mají řídit především útočnou hru. Úvodní desetiminutovku jsme zvládli výborně a odskočili soupeřkám na stav 7:0. Za velice dobrou obranou chytala spolehlivě Šárka Spurná. V útoku jsme se prosazovali jak ze spojek, tak z křídel. Tento náskok jsme si udrželi do konce poločasu. Do kabin jsme o přestávce odcházeli za stavu 17:9.
 
Ve druhém poločase jsme pokračovali hlavně v útoku ve slušné hře. S vidinou pohodlného náskoku jsme však polevili v obraně a dostali několik zbytečných branek. I když se jednalo o první jarní kolo, navíc se zapojením nových děvčat, můžeme být hlavně s útokem spokojeni. Eliška Ešnerová odehrála velice dobré utkání jak v útoku, tak v obraně. Natka Rodeková se po počáteční nervozitě s utkáním popasovala také velice dobře. Střelecky se dařilo Aničce Kubálkové na křídle a už zmíněné Elišce a Natce. V obraně byly velice spolehlivé Terka Kräuterová s Klárou Selingerovou. Pochvalu však zaslouží  všechna děvčata, jen v obraně musíme udržet nasazení po celý zápas.
 
Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský