Starší dorky Zory skončily po podzimu čtvrté

DHK ZORA Olomouc – DHC Sokol Poruba 31: 18  (16: 8)

Průběh utkání: 3:0, 5:3, 7:4, 9:5, 9:6, 16:6, 16:8 – 20:8, 20:11, 22:12, 25:13, 28:14, 29:16, 30:17, 31:18.

Rozhodčí: Planka, Smékal      85 diváků     7 m hody: 4/4 – 1/1     vyloučení:  4 – 2

Sestavy a branky:  

DHK ZORA  Olomouc: Švábová, Polášková –  Roupcová 5/2, Veselá 4, Protivánková 4, Molíková 2, Grofková 2, Kristková 1, Možíšová 4/2, Palátová 5, Dobrovská 1, Rožková, Krůpová 3.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ 

DHC Sokol Poruba:  Devátá, Nováková – Noworytová 2, Farářová 1, Dybalová, Novobilská 2, Knittlová 1, Misková 3, Prašivková 7/2, Bestová 1, Dejová 1, Kučerová.  

Trenér: Borys Petrovskij

 Týden před oficiálním zahájením jarní části odvet nejvyšších soutěží dorostenek zahájily své soutěže i dorostenky Olomouce a Poruby,  ale také starší dorky Ivančic, které měly stejně jako naše děvčata odloženo podzimní utkání, konkrétně  proti Sokolu Písek. Naše družstvo nastoupilo do utkání s odhodláním poprat se o zdárný výsledek s celkem, který už několik roků usiluje o nejvyšší příčky a z minulé sezony obhajuje stříbrné medaile. Ostravský klub má v interligovém týmu několik hráček, které čas od času, zejména v klíčových utkáních soutěží hrávají i v družstvu  starších dorostenek, v této sezoně zejména Desortová, použitelné jsou také na př. Smetková, Prašivková, Novobilská, Noworytová, posledně tři jmenované také do sobotního utkání v Olomouci zasáhly, poté musely i za cenu překročení povolené rychlosti na dálnicí do Ostravy palovat do haly v Ostravě, kde od 18 hodin hrály v družstvu interligy proti Baníku Most.

Olomoučanky vstoupily do utkání sebevědomě, od prvních minut diktovaly tempo hry a do poloviny poločasu, kdy se začal lámat chleba, převzaly do své moci veškeré dění a hřišti. Nepřipustily soupeři sebemenší náznak šancí a po dlouhé minuty střílely branku za branku a šňůrou osmi branek prakticky rozhodly  osudu  utkání. Soupeř se vzmohl pouze o kosmetickou korekci výsledku v závěru prvního poločasu po střelách Novobilské. Větší obrat nepřinesl ani začátek druhého poločasu, čtyři branky v prvních pěti minutách znamenal nárust skóre na 20:8. Poté si desetiminutovou pauzu vybraly domácí střelkyně a dovolily domácímu družstvu nížit vedení na 20:11.  Domácí ale už opět kontrolovaly průběh zápasu a poslední dvacetiminutovka se proměnila v závěrečný koncert domácích, které vyhrály předposledních pět minut 6:1, závěr pak zase naopak patřil hostím, které ho vyhrály 3:5.

Excelentní výkon celý zápas podávala Poly Polášová, která si připsala 23 úspěšných zákroků a své družstvo mnohokrát podržela. Velmi dobrý výkon odvedla na začátku utkání Anička Možišová, v další části se dařilo více Claudii Roupcové,  spolehlivý výkon  předvedla spojek také Bětka Krůpová, rozehrávku obstarávala Dobrovská. Oba pivoti jak Protivánková, tak i Palátová se zhostily svých úkolů stoprocentně. Dařilo se jim také při zakončování.  Z křídel se prosadila zejména Tereza Veselá, dařilo se také Molíkové. Rožková se zapojovala především do obranných činností. V závěru utkání se do zakončování dostaly také Kristková s Grofkovou, ukázaly také několik  výborných akcí.

V družstvu Poruby byla jednoznačně nejlepší Markéta Prašivková, která se prosadila také střelecky.     

Autor textu: Václav Dobeš