Hanačky rozstřílely Bánovce o 24 branek

DHK ZORA Olomouc – HK Sokol Bánovce n.Bebr.  43:19 (18: 9)

Průběh utkání: 1:1, 4:2, 6:4, 9:5, 13:7, 15:8, 18:9 – 20:10, 23:12, 27:13, 29:14, 30:16, 33:17, 37:18, 39:19, 43:19.

Rozhodčí: Brzósková, Pavelová   190 diváků  7 m hody: 4/4 – 3/3   vyloučení. 4 – 3

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 3,Závišková 3, Trumpešová 1, Kapsová 4, Jansová 2, Sovová 3/1, Kašpárková 1, Salčáková 7/2, Krajčovičová 3, Severová, Salašová 1, Gajdošíková 6, Řezníčková 1, Patrnčiaková 8/1.

Trenér: Jan HEGAR

HK Sokol Bánovce n. Bebr.: Sakalošová,Bežová, Pokorná – Bridová 2, Žáčiková, Galková, Ráciková 4, Hollá 3, Matušincová 5/3, K Obstová 4, Králová 1, Minárechová.

Trenérka: Nataša Paulovičová

Hlasy z tiskovky:

Jan Hegar, trenér Zory Olomouce: „Bylo nám jasné, že soupeř se určitě nenachází v lehké pozici, že jeho kádr je jednak úzký a navíc se vyrovnává s odchodem Klaudie Michnové, která ještě hrála na podzim s Bánovci. Děvčata bojovala určitě a je úctyhodné, že tento kádr drží a snaží se s ním pracovat. My jsme se ale snažili na toto utkání připravit poctivě, protože na podzim jsme padesát minut v podstatě hráli velmi vyrovnanou partii a rozhodli jsme až v závěru. Dnes jsem s výkonem našich děvčat spokojený. A jsem rád, že jsme splnili to, co jsme si řekli.“

Paulovičová Nataša, trenérka Bánovců: „Dneska to nebyl náš zápas. Odešli jsme trochu psychicky a k tomu se přidala únava, tím že nemáme na střídání rovnocenné hráčky. Všechny střídající byly skoro dorostenky, sice starší, ale některé i pouze první rok starší dorostenky a i mladší dorostenky. A to byl ten hlavní problém, když bylo třeba vystřídat, nemáme rovnocenné hráčky. Baby jsou šikovné, ale když jdou trochu dolů psychicky a je třeba vystřídat, tak není rovnocenná hráčka

Chutné předzápasové menu připravila družstva mladších i starších dorostenek, jako předzápasy za odložená utkání  podzimu proti družstvům Sokola Poruba, když obě svá tkání vysoko vyhrála, a starší dorky se dokonce vyhouply o tři místo dopředu a trůn po podzimu na čtvrtém místě tabulky. Vyrovnaná interligová házená byla v Olomouci k vidění jenom  asi deset minut v prvním poločase, to než se domácí rozkoukaly a hosté pokud jim síly stačily. Od poloviny poločasu, kdy se podařilo Hanačkám odskočit na 9:6, už to začala být jen hra kočky s myší a nebylo tedy divu, že v poločase byl rozdíl ve výsledku skóre skoro desetibrankový. Brankový rozdíl utěšeně narůstal i po změně stran, kdy skoro v pravidelných intervalech odpovídalo hostující družstvo vždy  jedinou brankou na dvě až tři přesné zásahy domácích sřelkyň. Tento trend vydržel  až do poslední desetiminutovky, kdy se strhla doslova průtrž, kdy domácí zasypaly brankařky hostí doslova sprškou střel, a hosté dokázali na deset branek domácích odpovědět jen dvěma zásahy za záda domácí brankařky Poláškové, které místo v brance na posledních dvacet minut hry přepustila Lucka Rašková.

Utkání tedy skončilo rekordní výhrou domácího týmu, děvčata s chutí zastřílela, do listiny střelkyň se s výjimkou jediné hráčky a obou brankařek zapsalo dvanáct hráček a to je také jev málo vídaný. Hostující tým má ve svém středu úřadující nejlepší ženu, nebo lépe dívku soutěže, vždyť Karolína Matušincová je svým věkem stále ještě teenagerka (2000). V sobotu toho však v Olomouci moc nepředvedla, nebo lépe moc ji toho Lucka Rašková nedovolila, pět branek, z toho tři ze sedmiček je dost málo na renomovanou střelkyni. Hodnotit  výkon našich děvčat by v takovém utkání bylo asi dost odvážné a možná i trochu zavádějící.