Starší dorky Zory začínají jarní odvety


Už v sobou 16. února nastoupí obě družstva dorostenek Zory, jako předzápas před utkáním interligových žen Zory, které se utkají se slovenským soupeřem Sokol Bánovce n. Bebr. Olomoucká hala tedy bude plná dívčí a ženské házené. Sobotní utkání  obou družstev dorostenek bude dohrávkou  podzimního zápasu, které bylo nutno odložit, protože se vloudila chybička do akcí ČSH, které kolidovaly s termíny mistrovských tkání mladších a starších dorostenek Sokola Poruba.  

Družstva mladších dorostenek obou klubů jsou  v tabulce po podzimu sousedy naše mladší dorky jsou po deseti odehraných zápasech páté a mají na svém kontě 11 bodů, když zaznamenaly šest výher a čtyři porážky. Zajímavé přitom je, že mají na svém kontě jen porážky od soupeřů,. kteří jsou na tom tabulkově lépe je, že všichni soupeři před jimi (Slavia, Most, Kunovice a Zlín). Sokolky mají jen o bod méně, ten však ztratily v Praze proti posledním Vršovicím. Nejlepšími  střelkyněmi v družstvu Poruby jsou  Anežka Farářová (84), Aneta Kavalová (38), Veronika Knittlová (23). Z  domácího družstva byly na podzim nejlepšími střelkyněmi Michaela Smějová (57). Natáíílie Kuxová (55) Monika Machačová (30).

Také družstva starších dorostenek obou klubů jsou seřazena tabulce pěkně za sebou, Olomoučanky okupují sedmé místo a mají  na kontě 9 bodů, Poruba je o jedno místo v tabulce za nimi a mají na kontě sedm bodů. Pokud jde o střelkyně branek družstva Poruby,  Ivana Novobilská  (48), Markéta Prašivková(37) Marie Šmídáková  (34), v našem družstvu jsou nejlepšími střelkyněmi, Alžběta Krůpová (38), Anička Možišová  (33), Claudie Roupcová (22). V obou družstvech se však patrně v utkání objeví několik jiných hráček, v družstvo Poruby na př. Noworytová, Novobilská a další, možná i některé další protože  interligové tkání Poruby proti Mostu koliduje se zápasem starších dorostenek: U Olomoučanek se zase objeví hráčky, které na podzim nehrály pro zranění

Sobotní program utkání:

V 13:00 hod. mladší dorky: DHK ZORA Olomouc – Sokol Poruba

V 15:00 hod. starší dorky:  DHK ZORA Olomouc – Sokol Poruba

V 17:30 hod.: ženy interliga: DHK ZORA Olomouc – HK Sokol Bánovce.

Autor textu: Václav Dobeš