Starší dorky Zory si připsaly další dva body

HC Hlučín – DHK ZORA Olomouc  15:27  (  6:13)

Průběh utkání: 1:4, 2:8, 5:9, 5:13, 6:13 – 6:14, 7:18, 9:20, 11:22, 14:25, 15:27.

Rozhodčí: Pelech, Pudichová      56 diváků    7 m hody: 4/3 – 2/1       vyloučení: 0 – 2

Sestavy a branky:

HC Hlučín:  Šklíbová, Víchová – Dřevjaná, Pazourková 2, Marcinková, Mikulová, Kovalová 10/3, Jedičková, Dostálová 1, Czižová 2,  Vachtarčíková, Wittassková, Konetzná, Skibová.

Trenér: Roman JANÍK

DHK ZORA Olomouc: Hašlarová, Švábová – Gazdíková 1, Pšenicová 2, Veselá 1, Protivánková 5, Molíková, Kristková 1, Glogarová 4, Juřičková 3, Konvičná 5, Dobrovská 1, Rožková 1, Krůpová 3/1.

Trenér: Mgr. Lubomír  KREJČÍŘ

     Předposlední kolo podzimní části 1. ligy starších dorostenek – východ zavedlo starší dorostenky Zory do sportovní haly v Polance nad Odrou, kde hraje svá mistrovská utkání  družstvo HC Hlučín. Hanačky přijely do Polanky v roli favorita a tu také v celém utkání plnily a odvezly si důležité dva body. Proč je zisk plného počtu bodů v souboji s posledním týmem tabulky tak důležitý ? Poté, co velký favorit soutěže, svěřenkyně Lenky Černé, dorostenky Zlína před týdnem ztratily další dva body v Ostravě v souboji se zatím stoprocentní Porubou, se otevřela Hanačkám šance zahrát si v rámci Final Four Českého poháru žen, který je semifinálovou a finálovou částí ČP žen, doprovodný turnaj dvou nejlepších družstev obou skupin ligy starších dorostenek. Turnaj hraný v podobném formátu jako ČP žen by se měl hrát tak jako Final Four v Jindřichově Hradci v závěru letošního roku 29. a 30. prosince 2017. Hanačkám po dnešní výhře proti Hlučínu, zbývá k jistotě uhrát dvoubodový zisk v posledním podzimním kole, doma  proti Sokolu Velké Meziříčí.

           Vraťme se ale k nedělnímu utkání v Polance. Utkání samotné se vyvíjelo od prvních minut pod taktovkou hostujícího celku v polovině prvního poločasu vedly Olomoučanky 2:8, těsně před poločasem 5:13 a poločas skončil sedmibrankovým vedením 6:13. Podobný scénář se odehrával i po změně stran, během prvních osmi minut navýšily Hanačky své vedení na rozdíl jedenácti branek. V družstvu hostí se prakticky ve druhém poločase vystřídaly postupně všechny hráčky i ty, které v předchozích utkáních nedostávaly tak velký prostor ve hře. I proto se posledních dvacet minut utkání odehrálo prakticky při vyrovnaném vývoji skore. Utkání nakonec skončilo výhrou Hanaček 15:27.

          Potěšitelné z globálního pohledu je fakt, že se do hry postupně dostaly všechny hráčky. Nezanedbatelným  a dá se říci i potěšitelným  faktem je, že až na jedinou výjimku se všechny hráčky, které do hry nastoupily se zapsaly i do střelecké listiny. Už méně potěšující je ale to, že ne všechny individuální výkony byly na úrovni, jakou jsme si představovali a jaké by byly pro kvalitní výkon ve vyrovnanějších duelech žádoucí. V brance se vystřídaly obě brankařky, Kristýna Hašlarová odchytala 40 minut, připsala si 15  úspěšných zákroků a %  úspěšnosti bylo vysoké – 65 %. Bára Švábová nastoupila na 20 minut, byla úspěšná 5 krát % úspěšnosti bylo 41 %, tedy bylo nižší, ale také žádný propadák. Potěšila střelecká bilance Adély Protivánkové na pivotu, z pěti pokusů 5 přesných zásahů, o asistence se podělily Rožková 3 a Dobrovská dvě. Proti předchozím utkáním se zlepšila úspěšnost křídel, zaznamenaly celkem 9 branek (Konvičná 5, Juřičková 3, Veselá 1) ale to vše ze stejného počtu neúspěšných střeleckých pokusů a to je číslo hodně vysoké. Vůbec se stále nedaří střelecky Molíkové. Malá katastrofa se tentokrát „podařila“ v  neúspěšností střelby ze střední vzdálenosti. Hráčky hrající na spojkách sice nastřílely 12 branek, ale pouze jednu jedinou z dálky (Krůpová), jinak to byly branky z náskoků, nebo z rychlých útoků, když v celém utkání jsme zaznamenali pouze pět střeleckých pokusů z prostoru spojek. Věřme, že tato střelecká „nedařilka“ byla pouze výjimkou a že v dalších utkáních se budeme moci opět na všechny naše spojky plně spolehnout, tak jako tomu bylo v předchozích utkáních

          Z domácího družstva se nejvíc dařilo a byla také nejlepší hráčkou družstva uostlá střední spojka Adéla Kovalová, dále se líbila herně kreativní a také fyzicky velmi dobrá Miroslava Pazourková, jedna z Bohumínských, dařilo se i  na levém  křídle hrající Štěpánce Czyžové. Také další urostlá – Bára Dostálová svou aktivitu několikrát přehnala až za hranici únosnosti, což  se ale obešlo trochu překvapivě pro naše  trenéry – bez potrestání.         

Autor: Václav Dobeš

Foto: archiv