Cenný bod mladších dorostenek

HC Háje – DHK Zora Olomouc 27:27 (14:13)

Sestava a branky:
Sestava – Křenková M., Fišerová D. – Miklíková K., Vykoukalová E. 1, Palátová T. 3, Vondrková M. 1, Maráčková M., Brázdilová E. 1, Foretová M. 5/2., Roupcová C. 8/1, Grofková M. 3, Paličková V. 1, Kubálková K. 3/1, Kristková V. 1

V sobotu 18.11. jsme odcestovali vlakem k dalšímu utkání do matičky Prahy, konkrétně do haly na Chodově, kde hraje svá utkání HC Háje.
Úvod utkání začal z naší strany poněkud nervózně, kdy především v obraně jsme byli statičtí a nedůrazní. Soupeřky toho dokázaly využít ze své levé strany, z prostoru křídla i z prostoru spojky.

Naše útočná hra byla kostrbatá, což lze přičíst 3 týdenní absenci Claudie Roupcové, která se vrátila po zranění. Hlavně u souhry spojek to bylo znát. K tomu se přidal poněkud ospalý výkon Markéty K. v brance. V 15.minutě byl stav 8:5 pro domácí.
Po prostřídání brankářek se několika úspěšnými zákroky chytla Daniela F. a začali jsme se prosazovat i v útoku. I když soupeř v průběhu prvního poločasu dokázal brankově odskočit až na čtyři branky, dokázali jsme vždy snížit až na poločasový stav 14:13 pro domácí.
Ve druhém poločase jsme však za delší provaz tahali převážně my. Hned v úvodu jsme dokázali vývoj skóre otočit v náš prospěch. Po pár laciných brankách z křídla se do branky vrátila Markéta K., která se probudila a několika parádními zákroky podržela tým. Ve 20.minutě druhého poločasu jsme vedli 26:23, ovšem v poslední desetiminutovce jsme se dokázali prosadit pouze jednou.
O vítězství jsme se připravili především ukvapenou a nepřipravenou střelbou z křídla, kdy jsme mohli soupeře zlomit a brankově odskočit., a taktéž díky neubránění domácího levého křídla.

V prvním poločase dobře zachytala Danča F. a ve druhém Markéta K. V obraně zaostala za svými dobrými výkony Míša V. a ani Eva B. si nedokázala poradit s šikovnou křídelnicí soupeře. Na Claudii byla znát herní pauza, ale bojovala a své si odehrála jak na obraně, tak v útoku. Markéta Grofková měla slušný vstup do utkání a škoda jejího zranění. Magda F. odehrála svůj standard a Terka P. potřebuje svůj výkon optimalizovat tak, aby se vyhnula výkyvům. Ema V. s Verčou P. odehrály vcelku dobré utkání, ale je potřeba zapracovat na výběru místa a postoji v útočné hře.

Trenéři: Zemánek K., Táborský V.