Podzimní část soutěží dorostenek vrcholí

Starší dorostenky

Po krátké reprezentační přestávce mají starší dorky před sebou poslední dvě kola podzimní části soutěží, jejichž vrcholem bude prosincová konfrontace nejlepší čtveřice po podzimní části soutěží. Turnaj dvou nejlepších družstev z obou skupin východ a západ se uskuteční podobně jako před rokem v Jindř. Hradci v závěru roku v rámci Final Four ČP žen. Ve skupině východ je o účastnících turnaje prakticky rozhodnuto, i když k definitivě chybí oběma družstvům – lídrovi Sokolu Poruba a druhému v pořadí našim děvčatům potvrdit účast výhrou v posledních dvou kolech. Poruba ještě bude hrát v sobotu doma s Veselím a za týden v Ivančicích, naše děvčata čeká po volném losu tento víkend, v posledním kole doma utkání s posledním Sokolem Vel. Meziříčí. Ve skupině západ jsou už také prakticky účastníci turnaje známi. Lídrem tabulky jsou děvčata DHC Plzeň, které mají jistotu postupu na turnaji z prvního místa a měly by tedy být soupeřkami našich děvčat v prvním zápase turnaje, čeká je pouze jediné utkání v Praze proti Astře Praha. Druhým postupujícím bude jeden z trojice Baník Most, Slavia Praha a Jindř. Hradec. Nejblíže k postupu má Baník, který má o zápas odehráno méně a stačí mu uhrát ze tří pokusů dvě výhry (se S. Kobylisy, v Písku a v Havl. Brodě), protože má nejlepší vzájemná utkání s oběma dalšími  adepty.

V minulém kole došlo k jedinému méně očekávanému výsledku, když Ivančice vyhrály přesvědčivě ve Veselí, zbývající zápasy skončily podle očekávání. O víkendu se hrají v sobotu dvě utkání. Ve Velkém Meziříčí se bude hrát o „Černého Petra“, utkají se dva týmy z posledních dvou míst a v Porubě bude favoritem domácí Sokol v utkání proti Veselí. V obou nedělních střetnutích budou favority domácí házenkářky, Otrokovice nastoupí proti děvčatům z Ostravy – Zábřehu  a ve Zlíně přivítají Tatran Bohunice.

Rozpis 10. kola 1.ligy – východ  
Sobota 02. 12. 2017 v 11:00 hod.: Sokol Velké Meziříčí – HC Hlučín
Sobota 02. 12. 2017 v 14.00 hod.: DHC Sokol Poruba – SHK Veselí n. Mor.
Neděle 03. 12. 2017 v 12:00 hod.: Jiskra Otrokovice – Sokol Ostrava – Zábřeh
Neděle 03. 12. 2017 v 17:00 hod.: HC Zlín – Tatran Bohunice
Volný los mají: DHK ZORA Olomouc a HK Ivančice

Mladší dorostenky

V minulém kole došlo ke dvěma utkáním v nichž favorité své soupeřky doslova deklasovaly, zejména pražská Slavia doma porazila Ivančice nevídaným rozdílem 49 branek, když Jihomoravanky dokázaly skórovat za 60 minut pouze třikrát. Naše děvčata v Praze zabojovala a přivezla z Hájů domů velmi cenný bod za remízu 27:27. Prvoligová  tabulka se začíná před polovinou už výkonnostně trhat, v čele je trojice Jindř. Hradec, Slavia a Zlín a skoro to vypadá, že to je trojice, která si to rozdá v souboji o medaile. Zatím zcela otevřený je boj v závěru tabulky, kde se bude bojovat na ostří nože o dvě místa zaručující prvoligovou příslušnost i pro příští sezonu. Velký úprk z nebezpečného pásma sestupu se podařil v posledních zápasech  děvčatům z Plzně, které tři poslední utkání vyhrála a jednou remizovala a tlačí se mezi elitu. Podobnou šňůru by chtěly v posledních dvou utkáních sehrát naše holky, které pojedou opět do Prahy, kde nastoupí proti Sokolu Vršovice a v posledním kole pak přivítají v domácím prostředí zatím ne příliš výrazný Baník Most.

Nastávající víkend bude soubojem o podzimního mistra, když v Jižních Čechách nastoupí proti době obě zatím stoprocentní družstva – Jindř. Hradec a Slavia Praha. Také v Otrokovicích se dá očekávat velký boj, domácí totiž ztrácejí na Plzeň jen dva body a chtěly  by se také zařadit do klidného středu tabulky, případně přezimovat na pozicích z kterých se dá na jaře útočit i na špičku tabulky. Utkání Baník Most – HC Praha Háje je odloženo až na 17.12. Naše družstvo pojede do Prahy s cílem přivést opět nějaký ten bodík. Budou to však mít nepoměrně těžší než v předchozím utkání. Domácí Vršovice mají v družstvu dvojici vyspělých hráček Sauerovou a Kadeřábkovou, které hrají úspěšně i v družstvu starších dorostenek a patří mezi špičkové střelkyně soutěže. Zejména od nich bude pro obranu Olomoučanek hrozit největší nebezpečí. Naše děvčata pojedou do Prahy snad už v kompletním složení, budou se opírat o střelecké schopnosti svých nejlepších, především Roupcové, Foretové a Grofkové. Trenéři spoléhají také na kvality brankařky Markéty Křenkové.

Rozpis utkání 10. kola 1.ligy mladších dorostenek:
Sobota 02. 12. 2017 v 11:00 hod.: Házená Jindř. Hradec – DHC Slavia Praha
Neděle 03. 12. 2017 v 14:00 hod.: Sokol Vršovice – DHK ZORA Olomouc
Neděle 03. 12. 2017 v 14:00 hod.: Jiskra Otrokovice – DHC Plzeň
Neděle 17. 12. 2017 v 13:00 hod.: DHK Baník Most – HC Praha Háje
Volný los mají: HC Zlín a HK Ivančice

Autor textu: Václav Dobeš
Foto: archiv Pavel Vavroušek