Hanačky zakončily rok vysokou výhrou v Bánovcích

HK Sokol Bánovce n.Bebr. – DHK ZORA Olomouc  26:34 (15:18)

Průběh utkání:  0:2, 1:3, 3:3, 3:6, 6:9, 6:12, 10:16, 14:17, 15:18 – 16:20, 19:24, 19:27, 20:31, 22:33, 26:34.

Rozhodčí: Beňo, Bednár (oba SR)   310 diváků   7 m hody:  4/4 – 2/2   vyloučení: 2 – 3

Sestava a branky:

HK Sokol Bánovce n.Bebr.:  Sakalošová, Bežová, Čížová – Bencová, Hanová, Srncová 1, Ráciková, Turková 3, Hollá 5, Michnová 3/1, Halmová 1, Vaňová, Šipláková 1/1, A. Obstová 4, Matušincová 6/2, K. Obstová 2.   

Trenér: Richard MAKÝŠ

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 1, Růžičková 1, Trumpešová 2, Jansová 1, Sovová 1, Hvostaľová 1, Salčáková 4, V. Fryčáková 1, Krajčovičová, Kubáčková 10/2, Salašová 3, Gajdošíková 3, T. Fryčáková 6.

Trenér: Jan HEGAR  

Olomoucké házenkářky ukončily podzimní část nejvyšší soutěže, střetnutím na půdě posledního týmu, zatím bezbodového nováčka HK Sokol RMK Bánovce n. Bebravou.  Bánovce jsou tradičním házenkářským městem, ležícím mezi dalšími baštami na ose Trenčín – Bánovce – Partizánske.. V interligové soutěži WHIL startovaly ve čtyřech  ročnících, ve 2.- 4. ročníku a dále pak 2010/11, kdy skončily na 6. místě, ale přesto sestoupily.  Po šestiletém půstu postoupily Bánovce v této sezoně znovu mezi absolutní elitu a shodou okolností v pátek proti našemu družstvu hrály své 100. utkání v interlize.

Bánovce se sice krčí na chvostu tabulky, jsou však zajímavým týmem proto, že na příklad patří mezi družstva, která se pyšní osmým pořadím mezi družstvy s počtem vstřelených branek. I proto odjíždělo naše družstvo na Slovensko s mírným respektem, ale s optimismem, že jeho výkonnost  je stabilizována, takže nás čekal jeden ze soupeřů, nad kterým bylo povinností vyhrát. Proti předchozím třem duelům s družstvy ze špičky, jejichž průběh byl dramatický až do posledních okamžiků, měl být zápas veskrze pohodový, samozřejmě bez jakéhokoliv náznaku podcenění, čehož si byla naše děvčata vědoma. I proto vstoupila do střetnutí plně koncentrována a pustila se od prvních minut do domácího soupeře.

Utkání mělo naše družstvo po celý zápas pevně ve svých rukách od prvních minut si vytvářelo tlak, První patnáctiminutovku dirigovala hru Jarmila Trumpešová, která se také zapsala dvakrát do střelecké listiny. Střeleckou hvězdou prvních minut však byla Tereza Fryčáková, která svými čtyřmi brankami během sedmi minut hodně napomohla nárustu skóre. A když se  k ní přidala i druhá Tereza – Kubáčková, rovněž čtyřmi brankami, skóre utěšeně rostlo. V polovině prvního poločasu jsme vedli 6:12 . Druhá polovina poločasu se vyrovnala, domácí byly až do konce úspěšnější a do poločasu snížily na 15:18. Zajímavé bylo, že v prvním poločase včetně osmi branek  obou Terez, se do střelecké listiny zapsalo celkem devět našich hráček. První desetiminutovka po změně stran se hrála vcelku vyrovnaná házená, obě družstva rovnoměrně přidávala vstřelené branky na své konto. Rozhodující  trhák se podařil našemu družstvu v mezidobí mezi 15. a 24. minutou, kterou jsme vyhráli 1:7, navýšili na 20:31 a rozhodli tak definitivně o osudu zápasu.

Střelkyní druhého poločasu se z našich děvčat stala se čtyřmi brankami  Martina Salčáková, svůj vysoký standard si udržela Tereza Kubáčková, která ke čtyřem brankám ze hry přidala i dvě bezchybně proměněné sedmičky. Naše děvčata spnla svou misi beze zbytku a přestože se to na posunu v tabulce nijak neprojevilo, důležité je, že se drží stále v nejtěsnějším závěsu za svými konkurenty o play-off Veselím a Porubou a navýšil jsme náskok před dalším uchazečem – Zlínem.

 

Komentář k utkání připojil také i trenér Jan Hegar:

I když se konečný výsledek zdá jednoznačný,  tak průběh utkání až tak jednoznačný nebyl. Zajímavostí v zápase bylo také to, že poprvé do něj nastoupila  Klaudia Michnová, která patřila v loňské sezoně a v řadě sezon předcházejících k oporám družstva Partizánského. Spolu se svou spoluhráčkou Zuzanou Hollou a Karolínou Matušincovou patřily také v pátek k oporám týmu Bánovců v tomto utkání. Soupeř dokazoval to, co ho zdobilo v předcházejících utkáních a to především ofenzivní naladění. 15 vstřelených branek v naší síti v poločase bylo vysoké číslo. Naše děvčata ovšem také nezaostala v útočném pojetí a držela si od samého počátku menší či větší brankový odstup. Tento rozdíl následně ve druhém poločase dokázaly navýšit až na 10 branek. Za nás oba trenéry chválíme tým za odpovědný přístup k utkání a plné nasazení po celou dobu. Děvčata skvěle splnila obranné úkoly, které jsme si v obranném systému 0:6 vytýčili. Celkově naše družstvo předvedlo výborný týmový výkon, což mimo jiné dokazuje rozložení vstřelených branek. Těšíme se z toho, že se na palubovku dostaly všechny hráčky a nikdo nezklamal. Chceme také poděkovat Markétě Hurychové, že s týmem i přes svůj zdravotní hendikep odcestovala a v první půli také pomohla na palubovce. Ve druhé půli jsme ji již díky průběhu utkání mohli šetřit. Tato vítězná tečka za podzimními velmi dobrými výkony naznačuje, že bychom mohli od našich děvčat  očekávat  zajímavou podívanou v utkáních po novém roce.

Autor článku: Václav Dobeš

Fotot archiv DHK ZORA Olomouc