Starší dorky Zory nezopakovaly podzimní výsledek z Mostu

DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most  14:26  ( 7:15)

Průběh utkání: 1:0, 1:4, 4:5, 5:8, 5:13, 6:14, 7:15 – 9:16, 10:21, 13:23, 14:24, 14:26.

Rozhodčí: Florián, Kräuter         65 diváků        7 m hody: 3/1 – 4/3          vyloučení: 3 – 2.

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Švábová – Roupcová, Dušková 1, Veselá, Protivánková 3, Molíková 1, Grofková, Možíšová 4, Palátová, Dobrovská 1, Krůpová 4/1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

DHK Baník Most: Novotná, Opátová – Pokorná, Zemanová, Dvořáková 3, Stříšková 9, Šilhavá 2, Švihnosová 8/3, Šípová 1, Vojtelová 2, Mauleová. Borlová, Tesařová, Krbcová 1.

Trenér: Peter SABADKA

V podzimním vzájemném utkání v Mostě, které sice skončilo porážkou Hanaček čtyřbrankovým rozdílem, ty ale zanechaly na severu Čech sympatický dojem, když dokázaly hvězdnému týmu trenéra Sabadky, prošpikovanému řadou interligových hráček, vzdorovat a domů odjely se vztyčenými hlavami. I ve zmiňovaném utkání v Mostě musela naše děvčata nastoupit bez několika hráček nemocných a zraněných hráček a vypomoci tenkrát musely i mladší dorostenky, které hrály před nimi. Podobný osud utkání se opakoval i tentokrát, domácím hráčkám do plného počtu chyběla trojice tří zdravotně i jinak indisponovaných spoluhráček. To hostující družstvo hned od prvních minut naznačovalo, že si na Hanou přijelo pro vítězství, jakoby chtěly alespoň částečně smazat sobotní interligovou porážku v Praze se Slavií, které byly některé z nich (5) přítomny a v utkání proti Slavii v Praze v mistrovském týmy Mostu nastoupily.

Utkání se od prvních minut vyvíjelo podle not hostujícího družstva, v desáté minutě vedly 1:4, a své vedení i přes několik úspěšných zákroků Míši Poláškové v naší brance neustále navyšovaly až na poločasový osmibrankový rozdíl. Hodně aktivní v tu dobu byly střelecky především Adéla Stříšková z levého křídla se šesti brankami  a Nikola Švihnosoná na střední spojce se trefila pětkrát z toho dvakrát ze 7 metrových hodů. Střelecký koncert děvčat z Mostu pokračoval  i po změně stran, těsně po polovině druhého poločasu už vedly třináctibrankovým rozdílem (10:23). Poté se ke slovu dostala i naše děvčata třemi brankami v řadě snížila na desetibrankový rozdíl, závěr však nakonec patřil hostujícímu družstvu, které v závěru navýšilo své vedení na konečný dvanáctibrankový rozdíl.

Celkově je potřeba říci, že se zejména střelecky našemu družstvu nedařilo. Naopak je třeba zvýraznit obrovskou bojovnost děvčat a přesto, že se jim vždy proti kvalitnímu soupeři nedařilo tak jak by si samy přály, bojovnost a nasazení je určitě ctí a zaslouží velkou pochvalu.  V utkání jsme zaznamenali 38 střeleckých pokusů a z nich bylo jen 14 úspěšných, 16 jich chytaly obě mostecké brankařky, v prvním poločase Sabrina Novotná, po přestávce pak Slovenka Kristýna Opátová. Na druhé straně naše soupeřky zaznamenaly v utkání celkem 47 střeleckých pokusů, s nichž zaznamenaly 26 vstřelených branek, když naše brankařky zaznamenaly Míša Polášková 13 a Bára Švábová  v posledních pěti minutách měla jeden úspěšný pokus. Podívejme se ještě na úspěšnost našicxh střelkyň. Dvě autorky po čtyřech brankách Bětka Krůpová na ně spotřebovala 9 střeleckých pokusů, Anička Možišová 7, Adéla Protivánková z pivota vstřelila tři branky a tři střely skončily neúspěšně, zbývající autorky branek, Monika Molíková ze tří pokusů byla úspěšná jednou, zbývající vstřelené branky byly jen epizodní, jak Maky Dobrovská, tak i Nikol Dušková, vstřelily každá po jediné brance z jediného pokusu.  Claudie Roupcová se o střelbu pokusila sedmkrát, Tereza Veselá dvakrát, stejně jako Markéta Grofková, obě bez úspěšného zásahu. Z mosteckých hráček byly nejúspěšnějšími Adéla Stříšková 9 a Nikola Švihnosová 8 krát, z toho tři ze 7 metrových hodů, Veronika Dvořáková byla úspěšná třikrát, všechny úspěšné střelkyně jsou hráčkami interligového celku žen. Také u hráček hostujícího  týmu  je nutno vyzvednout  vynikající práci v obraně.