Sen Hanaček o play-off se rozplynul

DHK ZORA Olomouc – TJ Sokol Písek 23:25 (12:15)

Průběh  utkání: 2:0. 2:2. 4:3, 4:5, 8:5, 9:7, 9:13, 11:14, 12.15 – 13:16,15:16, 16:17, 16:20, 20:20, 24:22, 23:22, 23:25.

Rozhodčí: Kichner, Vacula        240 diváků:        7 m hody: 8/7 – 2/1       vyloučení:  0  – 3

DHK ZORA Olomouc:  Polášková – Hurychová, Závišková, Trumpešová 1, Kapsová, Sovová, Kašpárková 1, Salčáková 10:7,  Krajčovičová 2, Severová 2, Salašová, Gajdošíková 3, Řezníčková, Patrnčiaková 4.

Trenér: Jan HEGAR

TJ Sokol Písek: Kržová, Preslová – Cyprysová 1, Kozáková, Kubišová 1, Michková, Kvášová 8, Hauserováí,  A. Velková, Merglová, Novotná 3,, Talafousová, Šetelíková 8, Součková, Eresken  2, Pešková 2/1.

Trenérka: Kateřina KECLÍKOVÁ.,

Hlasy z tiskovky:

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „V první půli jsme měli poměrně dobrý vstup do utkání kromě některých šancí, které jsme neproměnili. Potom jsme ale v patnácté minutě upadli ve výkonu, hosté nás začali přehrávat a to především Hana Kvášová, střelbou z dálky a spoluprací s pivotem. I když jsme se na soupeřovu spolupráci s pivotem připravovali, tak ani zasunutý obranný systém ani potom otevřený obranný systém nefungovaly a dostali jsme patnáct branek. Ve druhé půlce jsme se přizpůsobovali útočné hře soupeře. Vrátili jsme se zpět do utkání až kolem patnácté minuty. Tam potom hře začala Jája Trumpešová dávat lepší směr, ale bohužel se zranila. Rozdíl byl dnes ve hře a produktivitě spojek.“

Kateřina Keclíková, trenérka Sokola Písek: „Bylo to hodně vyrovnané utkání, což jsme samozřejmě očekávali. Řekla bych, že z naší strany byl slabší druhý poločas. Myslím si, že v prvním poločase jsme byli daleko koncentrovanější a víc přesnější. Ve druhém poločase jsme trošičku začali vymýšlet nesmysly a málem nás to stálo ten náskok z prvního poločasu. Za prvé jsme nedali sedmičku, nedali jsme náskoky. Opravdu do dalších zápasů bychom se tomu měli vyvarovat, protože to jsou věci, které nás můžou stát body. Na druhou stranu, co holkám nemohu upřít, je neuvěřitelná bojovnost a v tom asi dneska byla naše větší síla.“

Poslední šance Hanaček jak vyzrát na Slavistky a přece jenom se přes ně prokousat do play-off vzala v sobotu za své. Předpokladem samozřejmě bylo, aby “sešívané“ doma nepokořily mistra, dále pak aby Hanačky doma zdolaly  Písek, s nímž měly dosud  úctyhodnou sérii výher v domácím prostředí 17:1. Kusé informace z Edenu nevěštily nic dobrého, Slavistky přes počáteční trochu těžkopádný rozjezd převzaly otěže duelu a ukázaly jak se má hrát klíčové utkání do play-off. Už v poločase si vybudovaly tříbrankový náskok, Černým andělům nedali šanci na obrat a poslaly je pod Krušné hody s tříbrankovou porážkou. V tu dobu už bylo bohužel vše jasné i na Hané, nadšeně bojující Jihočešky pod vedením dvojice exslavistek, které si vzpomněly na spolupráci z dresu Slavie i z reprezentace v podání Hana Kvášová- Kutlvašrová – Alena Šetelíková-Stellnerová už dovršily svou vítěznou bitvu a přímo na hrací ploše si vychutnávaly pocit vítězek. Z pohledu jmenované dvojice určitě zaslouženě, vždyť při vší úctě k ostatním hráčkám Jihočešek to byly hlavně obě protagonistky, které se zasloužily o triumf svého týmu.

Domácí děvčata vědoma si toho, že na Hanou nepřijíždí družstvo, které porazily v podzimním kole soutěže v Písku a na co se po celou dobu reprezentační přestávky s trenéry připravovaly, nezačaly, duel špatně. Přes několik nevyužitých střeleckých pokusů se ujaly dvoubrankového vedení, které však vydrželo jen prvních pět minut, kdy se hostující družstvo otřepalo z počátečního ostychu a začalo hrát více než vyrovnanou partii. Poprvé šlo do vedení v 11. minutě, pak se však podařilo domácím čtyřmi brankami otočit vedení na svou stranu, ale poté došlo k desetiminutovému střeleckému výpadku domácích, které v tu dobu jen jednou rozvlnily sít v brance hostí a to ze sedmičky, naproti tomu hostující družstvo se trefilo osmkrát a otočilo výrazně vedení na svou stranu (9:13), což byl první z významných obratů ve vývoji utkání, když už ale poločasové tříbrankové vedení Jihočešek bylo výrazným varováním. První polovina druhého poločasu se odehrávala vyrovnané, domácím se dařilo snížit vedení hostí až na kontaktní branku (16:17), pak znovu udeřila dvojice Kvášová – Šetelíková, která třemi brankami v řadě znovu navýšila vedení hostujícího týmu na čtyřbrankové vedení. Další pětiminutovka patřila domácí Patrnčiakové, která spolu se sedmimetrovým hodem Salčákové vyrovnala na 20:20 a bylo zaděláno na pěkné drama. Další minuty se obě družstva střídala ve vedení ze hry musela pro zranění odejít duše akcí domácích hráček Jarmila Trumpešová, čímž se otupilo útočné snažení domácích. Domácím se však závěr nevydařil. Poslední dvě branky ze sedmiček po sražení pronikající Kašpárkové, znamenaly vedení domácích 23:22, poslední tři branky však v dramatické koncovce patřily Hance Kvášové, kterou podpořila jednou brankou Novotná a posledních pět minut tak už byly úspěšné jen hostujících hráčky, které si odvezly cennou výhru.