Starší dorky se přiblížily splnění svého snu

SHK Veselí n. Mor. – DHK ZORA Olomouc   15:20  (4:10)

Vývoj utkání: 1:0, 1:6, 3:6, 4:8, 4:10 – 4:11, 7:11, 7:13, 9:14, 9:17, 10:18, 13:18,14:20, 15:20.

Rozhodčí: Bauer, Berger   48 diváků    7 m hody: 6/5 – 4/3   vyloučení: 3 – 5

SHK Veselí n. Mor.: Hřebejková – Pechalová, Kutálková 7/5, Zemčíková 1, Lapšanská, Štipčáková 1, Janoušková, Větčíšková 3, Klimešová Ka., Klimešová Alž. 2, Nekardová 1.

Trenér: Ľuboš HUDÁK

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Hašlarová, Švábová – Pšenicová 2, Veselá 2, Protivánková, Roupcová 3 Kristková, Juřičková 2, Konvičná, Dobrovská 1, Rožková 7/3, Krůpová 3.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Hodně důležité utkání, které souviselo se splněním snu olomouckých starších dorostenek o postupu do nově vytvářené nejvyšší soutěže staršího dorostu od nové sezony, sehrály svěřenkyně trenéra Lubomíra Krejčíře v pátek ve Veselí. Soupeřem jim byl domácí celek, který usiloval o stejné, i proto byla atmosféra před utkáním ve Veselí hodně napjatá a dala se doslova krájet. Naše děvčata nepřijela na jih Moravy v žádném případě v roli favorita, domácí družstvo oprávněně sršelo sebevědomím, vždyť s výjimkou Zlína mělo na svém kontě samé jarní výhry a v nich chtělo každopádně pokračovat. Jenže narazila kosa na kámen, naše holky se do svého soupeře zakously jako pitbul terriér do své kořisti, nasadily pekelné tempo a za podpory Poly Poláškové v brance, vedly v desáté minutě už 1:6. Domácí byly tímto vývojem doslova zaskočeny a nebyly schopny adekvátně reagovat, vždyť první branku ze hry pustila olomoucká gólmanka až ve 21. minutě prvního poločasu. Hanačky držely stále otěže zápasu pevně ve svých rukách a do konce poločasu navýšily své vedení na 4:10.

Atak hostujícího celku příliš nepolevoval ani po změně stran, první desetiminutovka druhé půlky byla vyrovnaná (3:3), další desetiminutovku opět ovládla naše děvčata,  která své vedení navýšila na osmibrankový rozdíl (9:17) a bylo zřejmé, že tento souboj už z rukou nepustí, i když se domácím podařilo vedení soupeře v posledních minutách snížit, také zásluhou dvou sedmiček, o zaslouženém vítězství našeho družstva nebylo vůbec pochyb. Výhra našich holek byla dílem celého kolektivu a i když z důvodu několika absencí (Gazdíková, Molíková) způsobených nemocemi jsme nemohli nastoupit v optimálním složení, bojovnost a nasazení spolu s kvalitní hrou některých klíčových hráček slavila úspěch.

Jednu z klíčových rolí sehrála i tentokrát naše brankařka Polášková. Dvacítka úspěšných zákroků je hodně vysoké číslo, které převýšilo i kvalitní výkon brankařky domácích Hřebejkové, které jsme napočítali 18 úspěšných zákroků. Dalšími faktory vítězného tažení byl nadstandardní výkon dvojice našich spojek Rožková, Krůpová, ale také výkon Adély Protivánkové, která musela hrát v obraně celý zápas, aby nahradila nemocnou Gazdíkovou. Velmi kvalitní výkon jsme viděli také od Roupcové, která roste ve spolehlivou hráčku a její výkon se lepší zápas od zápasu. Z křídel se dařilo opět Veselé, jejíž střelecká produktivita je až obdivuhodná. Trochu se trápila Pšenicová, v závěru se jí však podařily dva přesné podstřely, které celkový dojem hodně vylepšily. Dobrovská se po přestálé nemoci ještě necítila zcela fit, což se částečně odrazilo na jejím výkonu. Stále se nemohou výrazněji prosadit obě „zuberská“ křídla Juřičková a především Konvičná.

V družstvu domácích jsme již vyzvedli spolehlivý výkon brankařky Hřebejkové, stabilní brankařky interligového týmu klubu. Z hráček v poli se nejvíc dařilo další z interligových hráček, kunovické odchovankyni Sabině Kutálkové, ani ona si však neodpustila jedno zaváhání při střelbě sedmičky. Svou střeleckou formu potvrdila vysoká spojka Větříšková, střelecky se neprosadily obě sestry Klimešovy, když Kateřina prý nebyla zdravotně zcela fit. Střelecky se nedařilo ani další z ostrostřelkyň Štiplákové, která je zase odchovankyní Velké n. Veličkou.