Starší dorky hrají ve Veselí už v pátek

V článku po utkání DHK ZORA Olomouc – Tatran Bohunice,  jsme mimo jiné upozornili na skutečnost, že nově se tvořící soutěž (1.liga starší dorostenky), o které se hovoří už druhý rok a bohužel ještě stále není definitivně  rozhodnuto o její podobě, zda bude mít osm, či deset účastníků atd., atd. Termín definitivního rozhodnutí  už měl podle našeho názoru být dávno znám, vždyť soutěž, podle níž by se mělo hrát od září 2018, už v současnosti vrcholí takže je třeba více méně neprodleně rozhodnout a kluby informovat. Zatímco skupina západ nemá s obsazením míst v nové podobě absolutní problém, již dnes je známé obsazení kompletní pětice družstev které by měly v soutěži startovat (DHC Plzeň, DHK Baník Most, Slavia Praha, Jindř. Hradec a DHC Pardubice) když další trojice má dnes už téměř nedostižnou, osmibodovou ztrátu, východní skupina se bude o postupová  místa doslova rvát až do posledního kola.  Ve hře je stále všech šest kandidátů, u nichž každá ztráta, nebo zisk každého bodíku může mít cenu zlata.

I proto budou nesmírně zajímavá v podstatě všechna utkání  avizované šestice, která se mezi sebou utká v utkáních pravdy. Už v pátek se utkají ve Veselí n. Mor. domácí děvčata s našimi holkami, když vítěz tohoto klání by si velmi posílil a přiblížil ambice na postup. Další dvojice se utká v derby mezi Zlínem a Otrokovicemi, i zde se očekává vyrovnaný souboj, zejména pokud v hostujícím dresu nastoupí opět Valerie Smetková z Hodonína, která by Otrokovicím hodně pomohla. V utkání dvou prvních, které se bude hrát v Ostravě až v neděli, tedy mimo zájem interligových klubů ve kterých řada klíčových hráček obou týmů pravidelně nastupuje bude možno st. dorostenkám oběma týmů nastoupit v kompletním složení.  Poslední zápas Bohunice – Velké Meziříčí už přes postavení obou týmů v tabulce pro oba soupeře prakticky nic neřeší.

Naše družstvo pojede do Veselí už v pátečním termínu, snad konečně v kompletním složení  pokud nedojde k nepředvídaným okolnostem v průběhu týdne. Pojedou však hrát proti týmu, který všechny tři své jarní zápasy v soutěži vyhrál, s výjimkou prvního utkání ve Zlíně, doma porazil Bohunice i Sokol Ostravu-Zábřeh a před týdnem vyhrál i v Polance, kde porazil Hlučín. Na druhé straně je však pravdou že Veselanky ještě čekají zápasy proti největším favoritům – Porubě, Ivančicím a Otrokovicím a samozřejmě páteční utkání proti našim děvčatům, kde se očekává vyrovnaný souboj, který i na podzim v Olomouci skončil dělbou bodů po výsledku 14:14. V utkání nás nečeká vůbec nic lehkého. Starší dorky Veselí jsou vyspělým celkem, který se opírá o výbornou brankařku  Hřebejkovou, zkušenou gólmanku, která kryje záda v interligovém týmu Lékešové. Dále v družstvu hrají pravidelně další děvčata z interligového týmu, zejména pak sestry Klimešovy, výborné střelkyně Větříšková se Štiplákovou, odchovankyně Velké n.Velič Zemčíková a hostující Kutálková z Kunovic, vesměs hráčky širšího kádru interligového celku. Tedy, očekáváme vyrovnaný souboj, většina Veselských děvčat jsou samozřejmě kvalitní házenkářky, na druhé straně ani ony však zatím nemají odehrán nijak extrémně vysoký počet těžkých interligových zápasů. Připomínáme to proto, že bude v pátek do utkání  nutno vstupovat s respektem, ale také s vírou ve svou sílu a herní kvalitu. Takže těšme se na kvalitní zápas a úspěšný výsledek.

 

Rozpis utkání 17. kola 1. ligy starších dorostenek – východ:

Pátek   13. dubna 2018 v 18:00 hod.: SHK Veselí n Mor. – DHK ZORA Olomouc

Sobota 14. dubna 2018 v 15:00 hod.: HC Zlín – Jiskra Otorkovice

Sobota 14. dubna 2018 v 15:00 hod..: Tatran Bohunice – Sokol Velké Meziříčí

Neděle 15. Dubna 2018 v 15:00 hod.: DHC Sokol Poruba – HK Ivančice

Volný los mají: Sokol Ostrava-Zábřeh a HC Hlučín

 

Autor textu: Václav Dobeš