Rozhodne se v MOL lize všechno už o víkendu ?

Dvě nervy drásající utkání byla na pořadu minulého – 24. kola nejvyšší soutěže házenkářek. Obě byla očekávána s nevšedním zájmem, vždyť zejména u Váhu se rozhodovalo o zlatých medailích, na které si ještě dělala a stále dělá zálusk pražská Slavia. V případě, že by v posledních třech kolech všechna svá utkání vyhrála, stala by se celkovými vítězkami, bez ohledu na výsledky zbývajících zápasů. To už však dnes neplatí, ztráta bodu ze Šaľy znamená, že musejí Pražanky čekat na zaváhání Černých andělů ve svém duelu s Hanačkami a v případě, stoprocentního zisku, by musely ještě stejně uspět v Mostě v posledním kole. Takže vše je otevřené, karty v ruce už ale drží Baník Most. Druhým duelem o všechno byl zápas ve Veselí, kam přijely Sokolky z Ostravy, aby si na poslední chvíli zajistily svou účast v českém play-off. Nutnou podmínkou bylo vyhrát v sobotu ve Veselí, což se Sokolkám podařilo, ale stejně ještě nemají jistotu. Tu mohou získat pouze tehdy, když v rozhodujícím utkání svého posledního vystoupení zabodují doma v utkání proti Michalovcím, které do Ostravy přijedou už pod vedením staronového kouče Jána Packy. Ani další dva adepti na české play-off ještě nemají všechno jisté. Hanačky musejí vyhrát v posledním kole doma nad Zlínem a získat tak minimálně o bod víc než jeden z jejich soupeřů (Poruba s Iuventou a Veselí v Prešově), protože mají horší vzájemnou bilanci ve vzájemných utkáních.

I proto se zdá nelogické, neetické a vlastně i naprosto neregulérní, když řídící svaz souhlasil a povolil, aby utkání Prešov – Veselí, které může ovlivnit výsledek a zasáhnout do konečného pořadí postupu do českého play off se hrálo v jiném termínu, než oficiální zápasy posledních dvou kol, jak je a bylo všeobecně zvykem vždy před koncem soutěže. Utkání v Prešově se hraje totiž až v neděli po poledni, tedy v době, kdy už budou všechna ostatní důležitá utkání odehrána. Nechceme samozřejmě nikoho podezírat věříme ve fair play, určité pochybnosti však vyvstat mohou.

Utkání 25. kola by měla být hrána ve stejnou dobu, což už není jak uvádíme v předchozím odstavci dodrženo. Nemělo by to snad vadit v případě pátečního zápasu Trenčín – Šaľa, kde výsledek ani průběh nemůže ovlivnit výsledky a průběhy ostatních zápasů hraných v jiných termínech. Už poněkud diskutabilní je to v případě zápasu Poruba – Michalovce a naprosto neregulérní pak v utkání Prešov – Veselí n. Mor. Všechny ostatní utkání se hrají ve stejných termínech, tam je tedy všechno O.K. Naše děvčata jedou do Mostu, kde se očekává jejich porážka, ta však nemusí vůbec nic řešit, rozhodující bude až následně poslední kolo, ve kterém pro svůj postup musejí, jak už bylo řečeno vyhrát se Zlínem. Ale ještě jednou je potřeba zdůraznit, že všechno už může být rozhodnuto po utkáních ve 25. kole..

Rozpis 25. kolo MOL ligy:
Pátek 13. dubna 2018 v 18:30 hod.: HK AS Trenčín – HK Slovan Duslo Šaľa.
Sobota 14. dubna 2018 v 15:00 hod.: DHC Sokol Poruba – Iuventa Michalovce
Sobota 14. dubna 2018 v 18:00 hod.: DHK Baník Most – DHK ZORA Olomouc

Sobota 14. dubna 2018 v 18:00 hod.: HK Hodonín – Sokol Písek
Sobota 14. dubna 2018 v 18:00 hod.: HK Sokol Bánovce – DHC Slavia Praha
Neděle 15. dubna 2018 v 15:00 hod.: ŠŠK Prešov – SHK Veselí n. Mor.
Volný los má HC Zlín

 

Autor textu: Václav Dobeš