Chtějí-li Hanačky do play-off, musejí v sobotu porazit Zlín

DHK Baník Most – DHK ZORA Olomouc   31:23  (15: 9)

Průběh utkání: 2:0, 4:1, 8:3, 11:4, 11:7, 15:9 – 19:10, 22:14, 23:17, 25:19, 29:22, 31:23.

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka     775 diváků     7 m hody 3/2 – 4/2  vyloučení: 5 – 4

DHK Baník Most:  Bezpalcová, Műllnerová, Opátová – K. Dvořáková 1, V. Dvořáková 2, Stříšková, Jungová, Chmelařová 2, Szarková 8, Buchnerová, Kovářová 5/2, Maňáková 5, Kostelná 2, Zachová 5, Janoušková 1, Mikulášková.

Trenér: Peter DÁVID

DHK ZORA Olomouc:  Rašková, Polášková – Hurychová 2, Růžičková, Trumpešová, Kapsová 2, Jansová 5, Sovová, Hvostaľová, Kašpárková, Salčáková 5, Severová 2, Kubáčková 2/1 Salašová, Gajdošíková 4, Chlandová 1.

Trenér: Jan HEGAR

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Cílem bylo pokusit se bodovat vzhledem k postavení obou týmu v tabulce soutěže. V 1. půli jsme drželi s domácími krok, ale sráželi nás neproměněné šance. V zakončení jsme selhávali a soupeř si vytvořil 7 brankový náskok. Ve 2. půli jsme střídali dobré okamžiky s horším, ale nikdy jsem se nedostali blíže než na rozdíl 3 branky. Domácí zaslouženě zvítězili. Gratuluji jim k vítězství v MOL Lize.“

Utkání se prakticky rozhodlo již v první půli. I když jsme herně za soupeřem příliš nezaostávali, srážely nás neproměněné šance. Nedokázali jsme se přiblížit na kontaktí rozdíl a mít tak možnost otočit vývoj utkání. Domácí družstvo tak hrálo v klidu a utkání ovládlo. Gratuluji družstvu Mostu k vítězství v MOL lize.

Našim děvčatům patří poděkování za velkou bojovnost , kterou v utkání předvedlo. Nyní nás čeká důležité utkání s družstvem Zlína, ve kterém musíme zvítězit abychom si zajistili postup do play off.

Ani před posledním kolem ještě nemůže být řeč o klidu zbraní, prostě bojovat se musí až do konce, sobotní zápasy rozhodly o titulu MOL pro Baník Most ale také o tom, že o postupu do českého play-off se musí bojovat až do posledních chvil. Základní předpoklad k tomu, aby Hanačky obhájily své loňské senzační bronzové medaile v českém play-off byl dán v sobotním podvečeru v Ostravě, kde ve strhujícím závěru Sokolek se bojovalo o to, zda Poruba skončí v konečném účtování na lepší pozici než naše holky, k čemuž ale potřebovaly nutně porazit ve svém posledním vystoupení Michalovce, což se jim však nakonec nepodařilo. Poslední minuty ale  byly v Ostravě hodně napínavé a remíza nevisela vůbec vysoko. Jisté dnes je, že naše holky potřebují v sobotu se Zlínem nutně alespoň bod k tomu, aby si české play-off mohly zase po roce znovu zahrát. O tom, s kým a kde budou v případě vítězství hrát, však není ještě vůbec jasné, protože díky, nebo zásluhou řídícího svazu je ještě na vážkách také osud Veselí. To totiž získalo výhodu v tom, že si rozhodující střetnutí o svém postupu mohou zahrát v Prešově o den později tedy v neděli 15. dubna, tedy v době, kdy všechna další utkání už znají výsledky svých zápasů. Bez jakýchkoliv pochybností o  porušení zásad fair play se bohužel nabízí možnost, aby si také Veselí rozhodlo o tom, že by se mu podařilo získat ze vzájemných zápasů s naším družstvem pozici lepšího ze vzájemných zápasů. Věříme však v regulérnost a chceme také věřit tomu, že nedělní dohrávka v Prešově je vyvolána jen organizačními problémy domácích v obsazení sportovní haly.

Nejen podle předchozího odstavce bylo také už před v utkáním hraném v sobotu v Mostě zcela jasné, že o všem se rozhodne až další sobotu. Sobotní utkání našich holek v Mostě z našeho pohledu vůbec nic neřešilo, také proto proběhlo utkání relativně v poklidné atmosféře. Domácím se podařilo hned od prvních minut získat počáteční vedení, za sedm mnut už vedly 4:1, v polovině prvního poločasu navýšily své vedení na 11:4 a měly prakticky zápas ve své režii. V samotném závěru poločasu se ještě Hanačkám podařilo průběh zápasu malinko zdramatizovat, když se dotáhly až na čtyřbrankový rozdíl, v pohodě hrající domácí však drama nepřipustily a do poločasu navýšily na šestibrankový rozdíl. Ani začátek druhého dějství nevěštil žádný obrat ve vývoji utkání, domácí navýšily na osmibrankový rozdíl a ten v podstatě vydržel jen s malými změnami prakticky až do konce utkání. Překvapení se tedy nakonec nekonalo, ale naše holky žádnou ostudu pod Krušnými horami neudělaly a odehrály utkání v tendencích předchozích vzájemných zápasů.