Slavie obrala starší dorostenky o body

DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha  22:31 (9:15))

Sestava a branky: Poláčková, Spurná Š., Horáková 2, Hlaváčková, Marešová 1, Machačová 7/1, Rodeková 1, Kräuterová 2, Opálková 1, Spurná M., Kubálková 3, Krejzlíková 4, Ryšánková, Ešnerová 1

Poslední zápas podzimní části jsme sehráli s DHC Slávia Praha, která nastoupila v silném početném složení. První poločas jsme se soupeřem drželi krok prvních 20 minut, pak se nám hra začala rozpadat. Ve 24 minutě jsme neproměnili 7m hod a 25 minutě následovalo 2 min. vyloučení, i přes oddechový čas, kdy jsme chtěli holky opět dostat do zápasu, tak první poločas skončil 9:15. Samozřejmě nic nebylo ztraceno, do druhé části holky nastoupily s motivací zápas otočit ve svůj prospěch. Útočná fáze se nám poměrně dařila, obrana také. Mezi 9 a 17 minutou druhého poločasu jsme byly lepším týmem, vsítili jsme 4 branky po sobě a dobře jsme bránili soupeře, zejména jejich spojky. Bohužel tlak, který holky vytvořily nedokázaly udržet a rozdíl 5 branek ve skóre se nedařilo snížit. V závěru druhého poločasu jsme zkusili překvapit soupeře změnou obrany, ale ani to nepřineslo tížený obrat, proto se rozcházíme v konečném skóre 22:31.

Celkové ohlédnutí za podzimní částí je však pozitivní. Holky se zapracovaly do týmu, kde zkoušíme nové herní varianty a modely, v kabině vládne super atmosféra, a to je vidět na všech našich utkání, které holky v této části sezóny sehrály. Aktuální 4 místo v tabulce je tímto důkazem, máme pouze 3 prohry a jednu remízu. Všechny zúčastněné, zejména pak, hráčky, moc chválíme, které i přes různá zdravotní, školní omezení do tréninků a zápasu dávaly vždy všechno. Doufáme, že jarní část bude minimálně stejně povedená a přístup všech stejný.

Trenér: Václav Riedel