Hanačky vezou z Prahy bod – druhá remíza v řadě

DHC SLAVIA PRAHA – DHK ZORA Olomouc – 24:24 (16:10)

Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 6:3, 6:4, 8:5, 10:6, 13:7, 15:9, 16:10 – 16:12, 18:14, 20:16, 21:19, 22:20, 23:23, 23:24, 24:24.

Rozhodčí: Deml – Dvořáček                         7 m hody: 5/3 – 5/4         Vyloučení:   2 – 4

DHC SLAVIA PRAHA: Šlejtrová, Koudelková – Franková 3, Koubová, Vostárková 1, Holeňáková 4/1, Michalská, Zimová, Duranková 5, Míšová 4, Motejlová, V. Fryčáková 2, Svobodoá 4/2, Koudelková, Jestřibková 1.

Trenér: František Urban

DHK ZORA OLOMOUC: Haládíková, Polášková – Závišková 3, Kapsová 3, Sovová 4/4, Kašpárková 5, Roupcová 3, Machačová 2, Krajčovičová 2, Možíšová, Hejlová, Kubálková 1,  Kubáčková  1.

Trenér: Libor MALÍNEK

Poslední utkání v tomto roce před odjezdem reprezentace na MS do Španělska, kterému bude tradičně předcházet kvalitně obsazený turnaj v Chebu, svedl v předehrávce naše družstvo do sportovní haly pražské Slavie.  Potěšitelné z našeho pohledu také bude to, že současně s přípravou družstva žen na MS bude v Chebu, potažmo v blízkém Kynžvartu probíhat také dlouhodobá příprava dvacítky juniorek a ještě potěšitelnější je to, že mezi nimi najdeme hned sedmičku děvčat z našeho klubu (Štěpánka Hejlová, Anna Kubálková, Klára Kubálková, Natálie Kuxová, Monika Machačová, Anita Poláčková, Claudie Roupcová). Děvčata zde budou pracovat na mentální a silově-rekondiční stránce přípravy.

Tak tedy jak probíhalo utkání Slavie Praha proti našich holkám v ten sváteční listopadový den 17. 11. 2021 ?  Celý první poločas a více než dvě třetiny druhého poločasu jednoznačně pod taktovkou družstva z Edenu. Jen první dva útoky Hanaček byly spěšné v podání Magdy Kašpárkové a mladé Kláry Kubálkové. Poté už začala jasně kralovat domácí jízda, kdy za deset minut šest pražských děvčat, každá jedinou střelou za záda olomoucké gólmanky Poláškové nastínilo, kam se bude vývoj ubírat. Ano za deset minut vedl domácí tým už 6:3, když do domácí sítě se neomylně trefila jen ze sedmičky Klára Sovová. Skóre bohužel narůstalo hlavně na straně domácího družstva, v polovině poločasu vedlo 10:5, zatímco v podání hostujícího družstva se do černého trefovaly jen dorostenky a to dvakrát Machačová a dvakrát Roupcová, další branku do černého pak přidala Sovová z dalšího sedmimetrového hodu. To ale už vedlo domácí družstvo osmibrankovým rozdílem15:8, nejvyšším v celém průběhu zápasu. Do konce prvního poločasu ještě Olomoučanky přidaly tři branky, do domácí branky se trefila z další sedmičky Svobodová, takže poločasové vedeni upravila na 16:10 na závěr poločasu Krajčírová.  Podobně jako první poločas zahájily dvěma brankami úspěšně Hanačky v podání Kapsové a Kašpárkové. Poté se obě družstva pravidelně šestkrát za sebou střídala střílením branek, výrazně se v té době dařilo Veronice Durankové, která třemi bankami v řadě důrazně držela v šachu Hanačky až do 14. minuty, kdy slávistka Magdalena Svobodová už svou třetí úspěšnou sedmičku neproměnila, ba naopak Sovová byla při exekuci úspěšná i potřetí a prakticky v polovině poločasu mohla poprvé zavelet do útoku. Navíc, když po dlouhých pěti minutách, kdy se stav zápasu nezměnil, se trefila ještě Kapsová, která snížila na 21:19, tak to už začalo být pro Hanačky hodně zajímavé. Ve 24. minutě se připomněla Vendula Fryčáková, která zvýšila vedení Slavie na 23:20. Následoval Team time out trenéra Malínka, po kterém Hanačky třemi brankami v řadě poprvé vyrovnaly skóre na 23:23. V čase 28:17 byl vyloučena Duranková a současně nařízen sedmimetrový hod, který však Sovová jako svůj čtvrtý pokus neproměnila, ale po několika sekundách však vše vynahradila Kapsová, která dostala Zoru do vedení 23:24. Team time out si vyžádal domácí trenér Urban a Holeňáková v čase 29:33 vyrovnala na konečných 24:24. Následný team time out Zory už přišel pozdě.