Těsná výhra starších dorostenek v Jindřichově Hradci

Házená Jindřichův Hradec – DHK Zora Olomouc 27:28 (11:15)

Sestava a branky: Poláčková, Spurná Š., Horáková 2, Marešová 2, Machačová 4, Hlaváčková 3, Rodeková 2, Kräuterová 5, Opálková 1,  Spurná M., Kubálková 4, Ryšánková 2, Ešnerová 3

Starší dorostenky v neděli 14. listopadu hostovaly v Jindřichově Hradci. Již úvod prvního poločasu naznačoval, že to nebude jednoduché utkání, a že pokud opět holky do utkání nedají každá 100%, zejména v obraně, tak těžko budeme bodovat. Hned z prvních dvou útoků soupeř skóroval a my dotahovaly, to se nám podařilo v 7 minutě, kdy jsme vyrovnaly na 2:2. V následných minutách hry se prosazovaly obě strany, o více než 2 branky holky vedly až ve 25 minutě prvního poločasu. Po oddechovém času soupeře, se nám podařilo skóre navýšit na poločasových 11:15.

Druhý poločas holky začaly velmi dobře, v 11 minutě jsme vedli o 8 branek, ale následující 15 minut se nám vůbec nepovedlo, vypadli jsme z rytmu, dostali 3 jednoduché branky po rychlém rozehrání, kupili jsme ztráty míče, zakončovali nepřesně a soupeř trestal. Náskok byl pryč, několik minut jsme nedokázali skórovat a domácí hráčky ve 22 minutě druhého poločasu srovnaly na 25:25. Početné publikum se dostalo do varu, vytvořilo bouřlivou atmosféru a hnalo domácí hráčky dopředu. Nám nezbylo nic jiného než se hodně rychle vzpamatovat, najít v sobě poslední síly a opět začít bojovat. Holky to nevzdaly, a i když to hodně bolelo, tak poslední 5minutovka byla v naši režii, 2x jsme skórovali na 26:28, soupeři se povedlo pouze snížit. Poslední útok jsme byli v držení míče a podařilo se nám zápas dohrát do vítězného konce 27:28. Musíme děvčata pochválit, bojovnost a nasazení ve většině zápasu nechyběla, výborné výkony podaly naše brankařky, všechny dokázaly, že hrajeme do poslední sekundy. Škoda jen zbytečného tlaku, pod který se samy dostaly a realizačnímu týmu tím přivodily nemalé nervové vypětí.

Trenér: Václav Riedel