Mladší dorostenky proti Slávii neúspěšně

DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha A 23:33 (15:15)

Sestava a branky: Helísková T., Jurečková L.- Žůrková Z. 2 Hynková N. 4, Floriánová N. 2, Jurečková M., Veselá J. 1, Horutová J. 1, Smetková A. 3, Krajčová L., Šmídová H., Krajčová M. 4, Marešová P. 6/2

V závěrečném kole podzimní části jsme se utkali s lídrem soutěže, s týmem Slavia Praha. Po velice nezdařilém utkání v Písku jsme si chtěli dokázat, že házenou umíme, a částečně tak i odčinit předchozí špatný výkon.
První poločas byl z naší strany velice vydařený, kdy jsme se prosazovali pestrou hrou v útoku. Naše děvčata dokázala dobře reagovat i při změně soupeřova obranného systému a svým pohybem ho donutit k chybám v obraně. Škoda byla i dvou zahozených trestných hodů po sobě, kdy jsme se dostali do tříbrankového vedení a náš náskok tedy mohl ještě narůst. Soupeř však v závěru ukázal své kvality a dokázal stav srovnat na 15:15.

Ve druhém poločase se nám Slávia ukázala ve vší síle a „přejela“ nás rozdílem třídy. Výbornou obranou nás k ničemu nepustila a přehrála nás ve všech směrech. Postupně nám docházely síly, což se projevilo i v samotném skóre utkání.
Holky za první poločas zaslouží velkou pochvalu a je jen dobře, že si dokázaly, že po všech peripetiích, které nás od covidové pauzy provází,  házenou nezapomněly. Teď se musíme soustředit na dohrávku s týmem z Hájů a zvládnout ji.

Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský