Semifinále play-off  pokračuje už v sobotu

                 Týden od prvního vstupu do kolbiště semifinálových bojů v Praze a Ostravě, ale také v Dun. Stredě a Michalovcích utekl jak voda, na Slovenku mají už dokonce za sebou í odvety, v Šaľe a v Pešově, se hrálo už ve středu. Pojďme tedy nejprve na nejčerstvější informace. Odvety na Slovensku skončily dramatem v Šale, kde si chemičky vynutily třetí zápas proti Dunajské Stredě, když vyhrály doma 30:28, poté když v prvním zápase v Dun. Stredě v sobotu prohrály 33:24. O postupujícím se rozhodne v sobotu 15. 5. od 16.00 hod. v Dunajské Stredě.  Jasnou záležitostí se stala odveta na Šariši, kde Iuventa vyhrála i druhé utkání proti  Prešovu 15:35 i když úspěšná byla také v prvním sobotním utkání v Michalovcích, kde vyhrála vysoko 34:12.

                  V sobotu se v Mostě v Olomouci rozhodne o tom, kdo podstoupí do finálového souboje o mistra a na koho zbude jen souboj bronz. Oba semifinálové zápasy skončily dost překvapivě, jak Ostravě, kde si domácí Sokolky nečekaně vyšláply na favorizované Černé Anděly a sehrály s nimi překvapivě vyrovnaný souboj i když nakonec odjely domů s těsnou dvoubrankovou výhrou. Nakonec se moc nečekala ani velice těsná, a také dvoubranková výhra Slavie nad Hanačkami, i když v poločase vedly Slavistky pětibrankovým rozdílem. V obou předchozích zápasech obou soupeřů v Olomouci a v Praze se zrodily vždy výhry domácích a to s poměrně výraznými rozdíly, v Olomouci 33:25 a v Praze 32:25. Také proto se i v prvním z utkání očekávalo spíš výrazné  vedení domácích. Bohužel se ale na kdyby nedá spoléhat, budeme samozřejmě rádi, kdyby se historie předchozích zápasů v sobotu zopakovala a naše děvčata se přidržela scénáře z předchozích zápasů. Ve druhém utkání v Mostě favorizujeme domácí Baník, který si asi postup za další trofejí jen těžko nechá vzít i když porubské Sokolky dovedou překvapit.

                Trochu ve stínu bojů o nejvyšší trofeje zůstávají letos  souboje dolní české čtveřice, i když i tam se samozřejmě bojuje na plno a řada výsledků a výkonů jistě zasluhuje pozornost Zatím odehrála družstva v zápasech nadstavby po dvou utkáních a zatím nejlépe si vedla družstva Písku  a  Plzně s jednou výhrou a jednou remízou, Zlín  má na svém kontě jednu výhru a jednu porážku a bez bodového zisku je zatím družstvo Hodonína. Marný boj o udržení v interlize už asi konči pro udatně bojující děvčata z Hodonína, případná bodová ztráta v sobotu v Písku by už pohřbila i ty poslední, byť už i jen teoretickou šanci na udržení. V polovině soutěže se o víkendu v sobotu v Písku přivítají Hodonín a do Plzně zajíždí zatím vedoucí družstvo Zlína.

 

Autor textu: Václav Dobeš