Smutek na Hané. Velké drama házenkářek se smutným koncem.

DHK ZORA Olomouc – DHC Slavia Praha  27:25 (12:13)

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 4:1, 5:3, 6:5, 8:5, 9:6, 9:8, 11:9, 12:11, 12:13 – 12:15, 14:15, 16:18, 19:18, 21:20, 22:22, 24:22, 26:22, 26:24, 27:24, 27:25.   

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček    Bez diváků       7m hody: 2/1 – 0/1                Vyloučení:   2 – 0

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Haládiková, Polášková – Závišková 3/1, Kapsová 3, Jansová 3, Sovová  2, Potivánková, Kašpárková 6, Přikrylová 1, Krajčovičová 1 , Kuxová, Řezníčková, T. Fryčáková 4, Gajdošíková, Kubálková, Kubáčková 4.

Trenér: Libor Malínek

 DHC Slavia Praha: Šlejtrová, Michalská, Koudelková  – Holečková 2, Franková 1, Studená, Vostárková, Holeňáková, Míšová 2, Jačková 7, Jelínková, V. Fryčáková 1, Svobodová 6, Zimová, Galušková 6.

Trenér: František Urban

Hodnocení utkání v podáni trenéra Libora Malínka:

                 „Velké zklamání a smutek. Nevyšlo to o kousek !!! Rozhodující gól padl v čase 58:49, kdy se prosadila hostující Galušková a rozhodla o konci Zory a postupu Slavie. Do té doby to byl právě náš celek, který postupoval. Bylo to bojovné utkání, jak jsem předpokládal a podobné, jak v Praze. Přetahovali jsme se celý zápas, většinu prvního poločasu měly Hanačky navrch a držely si náskok o potřebné dvě, tři branky. Nakonec ale šla do šaten šťastnější Slavia, která díky trefě sekundu před koncem vedla 13:12. Do konce zbývalo ještě hodně času, o přestávce jsme si řekli, že se nic neděje a ukázalo se, že se rozhodovalo až v závěru. Hostující hráčky měly lepší vstup i do druhé půle a odskočily na rozdíl tří branek. Zora ale zbraně nesložila a během deseti minut průběh opět otočila. Začali jsme v druhé polovině druhého dějství Slavii přehrávat. Od té doby už Zora jenom vedla a bylo to pouze o tom, jestli dokáže odskočit na potřebný rozdíl tří branek. Pět minut před koncem vypadalo skóre nadějně. Olomouc vedla 26:22. Jenže náskok neudržela a po výhře 27:25 ve vyrovnané sérii padla a finále proti Mostu si nezahraje. Po oddechovém času soupeře to vzala na sebe Galušková, kterou se nám dařilo celý zápas bránit a spadly jí tam dvě střely ze střední vzdálenosti. Přišlo mi, že to bylo po trošku nedůsledné obraně. Olomoučanky měly ještě možnost posledního útoku, ale udělaly technickou chybu. Nyní nás  čeká souboj pouze o třetí místo, kde ve dvojzápase změří síly s Porubou. První utkání má Zora na programu v sobotu na půdě soupeře.“

 

                  Tak už je dobojováno !!! Sen o postupu Hanaček do finále play-off proti mistrovskému týmu „Černých andělů“ se bohužel rozplynul několik sec. před vypršením dramatu, který se odehrával v olomoucké hale v sobotním podvečeru. Semifinálový souboj Hanaček proti Slavii která přijela do Olomouce opět v plné síle plná naděje, vrátit domácím Hanačkám potupu, která v nich dřímala v koutku duše poté, když v průběhu celého roku nebyla schopna na Hanačky vyzrát ve vzájemných soubojích, které začaly Hanačky naplňovat hned v poslední říjnovou sobotu, když poslaly z Olomouce do Prahy ambiciózní Slavistky po porážce 33:25. Zejména slovenský trenér Slavie František Urban tuto skutečnost nesl velmi nelibě. Neklid do řad „sešívaných“ se nevytratil ani po jarní odvetě v Edenu 13. března, ve které sice Hanačky v Praze prohrály 32:25, pořád to však byla zajímavá zápletka, protože skóre vzájemných zápasů se zastavilo ve prospěch Hanaček o jedinou branku. Tento rezultát stanovil také pořadí utkání pro semifinále, když se hrálo „turnajově“ tedy na dvě utkání, když výsledky obou zápasů se sčítají.   Začínalo se před týdnem v Praze a ani po tomto duelu nebylo rozhodnuto, Hanačky totiž přivezly z Prahy zajímavý a nadějný výsledek 24:22, ve prospěch domácího týmu Slavie, který dával také Hanačkám jakousi míru naděje a ta ještě pořád ani nebyla nijak malá. Oba týmy tak vzhlížely s velkou nadějí k sobotě, kdy se mělo všechno rozhodnout. V takovýchto zápasech často rozhodují jen maličkosti a drobnosti a ty se odrážejí do průběhu souboje. Ani tentokrát tomu nebylo jinak.

 

                 Domácí děvčata začala s vědomím toho o co se hraje hned od prvních minut. Brzy se ujala vedení a smazala brankové manko z prvního utkání, po necelých osmi minutách vedla 4:1. S chutí do boje se pustila zejména jedna z těch nejzkušenějších, Tereza Kubáčková ostřílená řadou play-off soubojů v dresu domácích, ale i několikrát i s týmem Veselí. Pražanky však nenechaly domácí celek raději výsledkově utéct, zásluhou osvědčených opor Galuškové a Svobodové snížily vedení domácích, ty si však neustále hlídaly vývoj, takže po většinu času byla ve vedení. Krátce po polovině poločasu se domácí několikrát dostaly do tříbrankového vedení (8:5, 9:6), Slavistky však kontrovaly a udržovaly si jen mírný odstup. Na pravém křídle Slavie se dvakrát v řadě trefila Míšová, kterou do té doby měla domácí gólmanka Polášková dobře „přečtenou“. Sedm minut před koncem poločasu se odmlčely domácí střelkyně, trefily se do černého už jen dvakrát, zatímco Slavistky zejména zásluhou agilní Elišky Jačkové zaznamenaly čtyři branky a ta také zakončila současně se závěrečným signálem poločasový výsledek na vedení Slavie 12:13 (první vedoucí branka hostů). Slavistky pokračoval v náporu i po začátku druhého poločasu dvěma “slepenými“ góly a rázem vedla Slavia poprvé tříbrankovým rozdílem (12:15). Poté začala kanonáda obou týmů, v 10. minutě (18:18) po několikeré změně stavu až do 20. minuty, kdy se stav změnil na   22:22, začala stíhačka domácích. Do 25. minuty domácí děvčata šňůrou čtyř branek otočily vývoj na 26:22 a vše směřovalo k výhře domácích. Slavistky dvěma brankami opět otočily vývoj  na stranu hostů 24:22 (čas: 27:04), domácí Terezou Fryčákovou  zvýšily své vedení na 27:24 (čas:28:00), následoval Time Team Out Slavie (28:30) a branka Slavie z ruky Galuškové 27:25. dále pak Time Team Out Olomouce čas 29:20 a v jeho průběhu chybná rozehrávka Olomouce a konec utkání !!!  Konec všem nadějím !!!

                 Po něm radost hráček Slavie, zmar pláč a s zoufalství na straně domácích hráček realizačního týmu a všech domácích příznivců. Je konec, je konec, je konec !!!!!  Velký sen skončil. Naše děvčata bojovala, předvedla heroický výkon předvedla velkou dávku bojovnosti !!! Děvčata bojovaly jste ze všech sil, život nekončí, skončila snad jen jedna velká etapa !!!  HOLKY DĚKUJEME !!!!!

 

Autor textu: Václav Dobeš