První zápas jarní části mají za sebou i mladší dorostenky

DHK Zora Olomouc – TJ Jiskra Otrokovice 21:25 (11:13)

Sestava a branky:
Poláčková A., Fišerová D. – Vykoukalová E. 2, Palátová T. 1, Vondrková M. 1, Maráčková M., Roupcová C. 7/1, Grofková M. 7, Hejlová Š. 2, Paličková V. 1, Kubálková K., Kristková V.

V úvodním kole jarní části jsme se utkali s děvčaty z Otrokovic. V podzimní části jsme na soupeřově palubovce prohráli rozdílem 10 branek, proto jsme věděli, že nás čeká velice těžký soupeř. Svou kvalitu dokazuje především díky spojkám.

Od úvodního hvizdu utkání se jednalo o velice vyrovnaný boj. Ve 22. minutě byl stav nerozhodný 9:9 a až v samém závěru poločasu soupeř dokázal odskočit dna dvoubrankové vedení. Ve druhém poločase jsme dokázali vývoj skóre otočit v náš prospěch a ve 45. minutě jsme vedli 19:16. V závěrečné čtvrthodince jsme se však dokázali brankově prosadit pouze dvakrát a děvčata z Otrokovic devětkrát. Je velká škoda, že jsme utkání nedovedli do vítězného konce, protože jsme na soupeře měli navzdory absenci Magdy Foretové a taktéž nešťastnému zranění Kláry Kubálkové před samotným utkáním. Naší zbrklostí jsme soupeřkám darovali několik snadných branek a ty se pak v samotném rozdílu skóre ukázaly jako ty rozhodující. Spokojeni můžeme být s obranou, kde výborně chytala Anita Poláčková. V útoku se o branky postaraly převážně Markéta G. s Claudií R. V obraně slušné utkání odehrála Štěpánka H., ale v útoku nám zatím chybí tlak, což platí i pro zbylé spojky Terku P. a Verču K.

Trenéři: Zemánek K., Táborský V.