Obě soutěže dorostenek jsou v plném proudu, naše starší jedou do Ivančic

Starší dorostenky:

Po krátkém přerušení dorosteneckých soutěží o minulém víkendu se soutěže dorostenek opět rozjedou naplno, aby ukrojily další zápasy do konečného pořadí, které bude ještě hodně zajímavé. Ve druhém jarním kole byla ve východní skupině sehrána čtyři utkání, ve kterých favorité splnili své role a připsali si důležité dvoubodové zisky, Veselí v domácím prostředí vyhrálo bez problémů nad Bohunicemi a Ivančice s Porubou vyhráli nad svými soupeřkami ze závěru tabulky Hlučínem a Ostravou-Zábřehem vysokými rozdíly. K zajímavému měření sil došlo v Olomouci, kde vedoucí celek tabulky Olomouc jen remizoval s Otrokovicemi, přestože je v tabulce dělí pětibodový rozdíl. Překvapení? Jak pro koho! O kvalitách a herní výkonnosti svěřenkyň trenéra Zbyška Cilečka se moc dobře ví a mockrát jsme o ní pochvalně hovořili a psali. Je známo, že v Otrokovicích, ale na příklad i v Plzni, nebo Jindř. Hradci vsadili na to, že hrají prakticky dvě soutěže s jedním týmem, v případě termínové kolise se jim to však může vymstít, je otázkou co v dané chvíli budou preferovat. V případě utkání v Olomouci se jim risk vyplatil. Musíme respektovat, že jde o právo každého klubu, jak se svými družstvy naloží a ve kterých soutěžích budou hrávat a nikdo jim nemůže nic nařizovat, nebo je kritizovat. Pravdou je a bereme také tuto skutečnost  na vědomí,  že v Otrokovicích vyrostlo několik výrazných talentů, které patří k tomu nejlepšímu, co v obou soutěžích v nichž hrají patří. Zejména jména Stuchlíková, Žůrková, Němečková a některá další, stojí za to si do budoucna zapamatovat.

V západní skupině se zformovala na čele silná trojka Baník Most, DHC Plzeň a Slavia Praha, která už ostatním týmům začala unikat. O víkendu je na pořadu další kolo, ve kterém se ve východní skupině hrají všechna čtyři utkání v neděli. Do hry opět  vstoupí favorité Zlín, Poruba a počítejme mezi ně už také Otrokovice, všichni by si měli se svými soupeři v domácím prostředí poradit. Nejtvrdší oříšek k rozlousknutí budou mít znovu naše děvčata, která zamíří do haly jednoho z dalších horkých favoritů – HK Ivančice, patřící do absolutní špičky soutěže. Z podzimní části mají na příklad na svém kontě skalp lídra tabulky Poruby, porazily také silné Veselí atd. Ivančice mají silný, konsolidovaný tým s řadou individualit, které patří k oporám juniorské reprezentace (Bučková, Krejčíková, Vavroušková, Olšová) většina děvčat hraje mimo soutěže dorostenek v prvoligovém družstvu žen Ivančic, včetně výborné brankařky Šiplové a Bára Krejčíková s Bárou Vavrouškovou vypomáhají už také v MOL lize žen v interligovém Hodoníně. Starší dorostenky se posílily také o své mladší kolegyně (roč. 2002), jejichž soutěž 1. ligu klub po podzimu zrušil a děvčata tedy hrají za starší dorostenky, kde se daří hlavně Lucii Krejčíkové, Kocábové, Rechové a dalším. Každopádně nepojedou Olomoučanky na jih Moravy v roli favorita, čeká je naopak velký souboj o body.

Rozpis,13. kola 1.ligy starších dorostenek východ:

Neděle 25.února 2018 v 09:30 hod.: Jiskra Otrokovice – Sool Velké Meziříčí

Neděle 25.února 2018 v 10:00 hod.: HC Zlín – Sokol Ostrava-Zábřeh

Neděle 25.února 2018 v 13:30 hod.: HK Ivančice – DHK ZORA Olomouc

Neděle 25.února 2018 v 16:30 hod.: Sokol Poruba – HC Hlučín

Volný los mají: SHK Veselí n.Mor. a Tatran Bohunice

 

Mladší dorostenky:

Také soutěž mladších dorostenek pokračuje tento víkend svým 13. kolem, kompaktnost soutěže trochu narušilo odstoupení družstva HK Ivančice, i proto mají naše mladší dorky tento víkend volno. Před dvěma týdny ve 12. kole soutěže, si jeden z vedoucích týmů soutěže Jindř. Hradec, upevnil svou pozici v čele tabulky, které vévodí spolu se Slavií s šestibodovým náskokem. Družstvo Otrokovic, využilo v Olomouci svého postavení a i když našemu družstvu nechybělo bojovné srdce a po většinu času bylo favoritovi více než vyrovnaným soupeřem, nakonec si oba body odvezl celek Otrokovic. Velký úprk z pásma sestupu zahájilo družstvo Baníku Most, které do sestupové pozice odsoudil svého soupeře Sokol Vršovice kterému v Praze uštědřil pořádnou lekci.

Ze čtyř zápasů 13. kola se o víkendu budou hrát pouze dvě, v Jindř.Hradci a ve Zlíně, Slavia si své utkání s pražským soupeřem odložila na 8. března a Jiskra Otrokovice bude hrát svůj zápas s Baníkem  Most dokonce až 27. dubna a to je termín, který už hraničí s regulérnosti soutěže, protože může zasahovat do pořadí rozhodujícím o sestupu z 1.ligy mladších dorostenek.

Rozpis 13.kola 1.ligy mladších dorostenek

Neděle  25.  února 2018 v 11:00 hod.: Házená Jindř.Hradec – HC Praha Háje

Neděle  25.  února 2018 v 14:00 hod.: HC Zlín – DHC Plzeň

Čtvrtek  08.března 2018 v 17:15 hod.: DHC Slavia Praha – Sokol Vršovice

Pátek    27.dubna  2018 v 17:00 hod.: Jiskra Otrokovice – DHK Baník Most

Volný los má: DHK ZORA Olomouc

Autor  textu: Václav Dobeš

Foto: Tomáš Molík