První kolo žákovské ligy st. žaček v Chebu

K prvnímu kolu žákovské ligy jsme zajížděli do dalekého Chebu, jelikož se Tatran Bohunice zřekl pořadatelství. Do Chebu jsme vyrazili vlakem den dopředu s ubytováním přímo na hale. Sestava týmu byla složena pouze z „A“ týmu až na jednu výjimku – za zraněnou Natálii Kolčavovou jela Leona Jemelková.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti silnému týmu Tatranu Bohunice. Holky dostaly jasné instrukce – agresivní a kompaktní obrana, rychlý přechod do útoku a pestrá hra v útoku. Bohužel jsem asi mluvili k hluchoněmým, protože obraz hry byl přesně opačný – nedůrazná obrana, bezzubý útok, zakončování střel hrozné a v bráně taky žádný zázrak. I přes změny obranných (0-6, 1-5, 1+5) i útočných systémů se nedařilo tým „nakopnout“. Proto jsme na začátku druhé půle nasadili do hry hráčky širšího kádru. Nutno podotknout, že v soupeřově týmu dominují dvě hráčky, které nás doslova zdemolovaly. Smějová Michaela a Jahodová Petra daly dohromady 19 branek.

Další dva zápasy byly z naší strany mnohem „pohlednější“ a povedenější, nicméně je pořád na čem pracovat. Celkově naše vystoupení nebylo špatné, ale k naší spokojenosti chybí hráčkám „herní disciplína“, chladná hlava, rychlost ve hře 1:1. Brankařky, konkrétně Klára (Lea byla delší dobu zraněná, takže tu musíme být korektnější) – kapitola sama pro sebe. Pokud nezačne pracovat tak jak má, vůbec nikam se neposune a bude se propadat do herního podprůměru. Takže – máme na čem pilně pracovat. V dalším kole se 14. 1. 2018 představíme v domácím prostředí, takže očekáváme silnou diváckou podporu, kterou budeme zcela jistě potřebovat.

DHK Zora Olomouc – Bohunice 12 : 22
Jiskra Havlíčkův Brod – DHK Zora Olomouc 13 : 22
DHK Zora Olomouc – Hvězda Cheb 17 : 13

Trenér: Petr Habermann