Mladší dorostenky vezou body z Prahy

Sokol Vršovice – DHK Zora Olomouc 25:28 (12:14))

Sestava a branky:
Křenková M., Fišerová D. – Miklíková K., Vykoukalová E., Palátová T. 4, Vondrková M. , Maráčková M. 2, Brázdilová E. 1, Roupcová C. 8/1., Hejlová Š., Paličková V., Kristková V. 1, Krůpová R. 12

V předposledním kole podzimní části jsme opět cestovali do Prahy, tentokrát do Vršovic. Z důvodů nemoci či zranění jsme nastoupili bez třech hráček, a to bez M. Grofkové, M .Foretové a K.Kubálkové. Naopak nám vypomohla Bety Krůpová, která nastupuje v kategorii starších dorostenek.

Po úvodní vyrovnané části jsme dokázali velice dobrou obranou a trpělivou hrou v útoku soupeřkám odskočit až na sedmibrankový rozdíl. Ve 22.minutě byl stav 14:7 v náš prospěch. V útoku se o střelecké zápisy převážně starala Bety K. s Claudií R. a dobře jim sekundovala Terka P. Obrana konečně fungovala jako obrana, holky se zajišťovaly, zdvojovaly a přerušovaly. Škoda závěrečné části poločasu, kdy jsme dali soupeřkám „čuchnout „. Přestalo se nám dařit v útoku, chyběl pohyb, 3x jsme trefili tyčku, několika dobrými zákroky se chytla domácí brankářka a rázem byl rozdíl jen dvě branky. Jakmile se děvčatům přestane dařit v útoku, tak rezignují i v obraně a průšvih je na světě. Nevrací se co nejrychleji zpět, soupeř dá 2-3 laciné branky a náskok,který si budujete 20 minut, je rázem fuč. V každém utkání přijde krizový úsek v útoku a to jsou přesně ty pasáže, kdy musí jít obrana na „krev“ a ubránit.

Ve druhém poločase soupeř nedokázal snížit víc jak na 2 branky, což bylo asi rozhodující. Jelikož jsme byli limitováni počtem spojek, tak postupem času síly docházely. Všechna děvčata zaslouží velkou pochvalu za bojovnost. Od Bety Krůpové se gólový příděl očekával, ale to, co předvedla na obraně, bylo příkladné – tak by měla hrát komplexní hráčka. Měla proti sobě velice dobře silově vybavenou nejlepší hráčku soupeře – Sauerovou. Tento souboj zvládla velice dobře. I ostatní děvčata odehrála na obraně slušné utkání. V útoku nás trápí především efektivita křídel a pivotů. I když se dostaneme do zakončení, tak i z nejvyloženějších pozic trefujeme brankáře, tyčky, nebo sítě za brankou, což je problém i na tréninku. Své parádní představení měla Míša Maráčková, která vsítila 2 krásné branky. Jak byla Míša v „euforii“, najednou se nebála ani v obraně postavit Sauerové a dokázala ji velice znepříjemnit život na hřišti. Pro tým je velice důležité, že i přes značné oslabení jsme dokázali svou bojovností a nasazením dva body z Prahy přivést!

Trenéři: Zemánek K., Táborský V.