Předposlední kolo ještě české Play-off nerozhodlo

                Jediným nedořešeným otazníkem, který zbýval k rozlousknutí v posledních dvou kolech dlouhodobé části interligy bylo rozhodnout, kdo to bude z trojice adeptů postupu na čtvrté postupové místo  do českého Play-off. Bude to Olomouc, Plzeň anebo Kynžvart ? Jen malinkatý krůček zbýval k dosažení cíle Hanačkám, které si jej  vybojovaly před třemi týdny v Praze Edenu, kdy tam porazily domácí Slavistky. Celá trojice si chtěla zopakovat postup z loňského roku, jenom jedinému se to však mohlo podařit. Očekávalo s tedy, že by mohla zaváhat třeba Plzeň ve stále se lepšícím Zlíně. Plzeňské střelkyně Schreibmeirová (8) a Veronika Galušková (6) však zápletku nepřipustily a výhru si pojistily. Druhou šanci pak měly ve vzájemném duelu hráčky Olomouce a Kynžvartu. Domácím stačilo uhrát jediný bod a všechno mohlo být hotové. Bohužel se to však nepodařilo, když proti byla hlavně hostující reprezentační brankařka Sabrina Novotná, která v závěru doslova zavřela branku a v posledních osmi a půl minutách pustila za svá záda jen jedinou střelu a to ze sedmičky, když hostujícím hráčkám se to podařilo hned třikrát. Závěr zápletky se tedy odkládá až na následnou sobotu, kdy Hanačky budou o přežití bojovat ve slovenské Stupavě, odkud musí nutně přivést alespoň bodík. V jejich silách by to samozřejmě mělo být, takže musíme  tomu věřit !!!!!!!!!!

                Zbývající utkání, která se hrála většinou až v neděli, s výjimkou zápasu Poruba –   Slavia Praha, už povětšinou postrádala potřebný náboj. Platilo to samozřejmě i o sobotním duelu v Porubě, odkud si Pražanky odvezly oba body za výhru 25:32. Rekordní vítězství a počet 77 branek v jediném zápase se zrodil v Michalovcích, kde se vyznamenaly především střelkyně z týmu Iuventy devítibrankové Dvorščáková a Kompaniets, z týmu Písku pak jedenáctibranková Korešová a devítibranková Eva Svobodová.  Ještě střelecky štědřejší byla na Žitném ostrově domácí Dunajská Streda, která nastřílela do sítě posledního týmu tabulky 43 branek a deklasovala tým Stupavy rozdílem 25, což je další rekordní zápis letošního ročníku interligy. Jediným nerozhodným zápasem kola bylo v Šaľe utkání Šaľa – Baník Most, které skončilo 26:26 a Šaľa si tak potvrdila své druhé místo v tabulce interligy. O tom, kdo  si přivlastní bronzové interligové medaile, zda Most nebo Iuventa, se rozhodne ve vzájemném souboji obou celků.  Posledním utkáním nedělního odpoledne byl zápas ve Zlíně, který jak už jsme uvedli, skončilo výhrou Plzně 28:31. Plzeň bude netrpělivě čekat na výsledek ze Stupavy, a my všichni na Hané věříme, že to bude zpráva veskrze radostná pro nás, protože nám bude zvěstovat, že si Hanačky znovu zahrají v Play-off. Takže děvčata děkujeme a přejeme Vám úspěšný vstup do Play-off.

                 Poslední 22. kolo dlouhodobé části interligy by se mělo hrát ve stejnou dobu v sobotu 22. dubna a podle regulí by to mělo být i ve stejném čase. Výjimky však řídící svaz interligy povolil pro utkání Slavia Praha – Duslo Šaľa začátek v 15:30 hod., protože oba soupeři už mají podle všeho před posledním kolem takové postavení, že nemohou výsledek ovlivnit ani ony, ani další soupeři. Všechna další zbývající utkání budou mít zahajovací časy shodně v 18:00 hod. V utkání Sokol Písek přivítá favorizovaný domácí celek Handball Zlín, oběma soupeřům půjde jen o radost, i když mnohem větší budou mít určitě domácí včetně svých příznivců, protože na rozdíl od minulé sezony budou hrát mezi elitou, když v minulé sezoně jim radost překazilo naše družstvo, které jim postup vyfouklo v obou vítězných zápasech. Patrně vůbec nejsledovanějším duelem bude zápas ve Stupavě, kde budou hrát Hanačky zápas o všechno, musejí přivést domů minimálně bod, aby se naplnila snaha o Play-off. Hanačky mají totiž s Plzní lepší vzájemný zápas, když v Plzni jsme podlehli 27:25, kdežto doma jsme Plzeň porazili 34:31 a v případě remízy v utkání ve Stupavě by nám rozdílový bod stačil k postupu. Plzeň však musí prioritně doma s Dunajskou Stredou vyhrát.  Ani další utkání Kynžvart – Poruba v případě zisku jediného bodu našeho týmu ve Stupavě Kynžvartu k postupu stačit nebude. Zajímavý duel o bronzové interligové medaile se rozpoutá v Mostě. Domácí Baník má k dispozici z podzimu tříbrankovou výhru 27:30, která by jim v případě více než tříbrankové výhry stačila k bronzu. Iuventa musí pro zisk bronzu v Mostě bezpodmínečně vyhrát více než tříbrankovým rozdílem. Takže jak je vidno,  ještě i v posledním kole dlouhodobé části se mohou ještě dít věci, dokonce se bude rozhodovat i o bronzových medailích !!!!

 

Sobota 22.04.2023 v 15:30 hod.: DHC Slavia Praha – HK Slovan Duslo Šaľa   (Barták – Hladký)

Sobota 22.04.2023 v 18:00 hod.: TJ Sokol Písek – Handball PSG Zlín   (Pražák – Šulc)

Sobota 22.04.2023 v 18:00 hod.: AHK Tatran Stupava – DHK ZORA Olomouc   (Haščáková – Kellner)

Sobota 22.04.2023 v 18:00 hod.: DHK Baník Most – Iuventa Mchalovce  (Hájek – Kozler)

Sobota 22.04.2023 v 18:00 hod.: Házená Kynžvart – DHC Sokol Poruba               (Beňuš – Háza)

Sobota 22.04.2023 v 18:00 hod.: DHC Plzeň – DAC Dunajská Streda    (Fialová – Sovová)

 

Autor textu: Václav Dobeš