Hanačky doma prohrály s Kynžvartem. O play-off se rozhodne ve Stupavě

DHK ZORA Olomouc – Házená  Kynžvart  22:24   (11:11)

Průběh utkání:1:0, 1:1, 3:2, 3:6, 7:6, 8:7, 8:9, 10:9, 11:11 – 12:13, 14:13, 15:14, 16:15, 16:18,  17:19, 1920, 21:20, 21:23, 22:24.

Rozhodčí: Valášek – Vychodil          Počet diváků :   202       Střelba 7 m hodů:   6/5 – 5/4  Vyloučení: 5 –  3 – červená karta Katka Dresslerová (Kynžvart) za tři vyloučení.

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Habermanová, Š.Spurná – Závišková 6/5, Jansová 1, Protivánková , Roupcová 1 , Krajčovičová , Smějová, Krejzlíková , Fryčáková 3 , Možíšová 3 , Machačová 2 ,  Kuxová 4, K. Kubálková 2 .

Trenér: Libor MALÍNEK

Hodnocení trenéra:

Bohužel my jsme ten náš první matchball nezvládli, já musím pogratulovat soupeři, protože se ukázal s velkou bojovností a chtěl asi trošku víc vyhrát, to mně připadlo, že naše děvčata byly jak spící panenky celých 60 minut, čekal jsem, kdy se probudí, bohužel se to nestalo za celých 60 minut, já jsem bohužel velice nespokojen s nasazením i s přístupem k utkání, protože takhle se nehraje o play-off, to si musíme uvědomit, možná si jedinou pochvalu zaslouží gólmanka Polášková, jinak nikdo z hráček nevynikl. Bohužel věci, které si říkáme neplníme a Kynžvart prostě chtěl vyhrát a podle toho taky vypadá výsledek utkání.

Házená Kynžvart: Novotná, Srpová – Königová, Tesařová 1,  Dvořáková 3, Vávrová 5, Michalcová, Patrnčiaková 3,  Bezruková 2, Dresslerov 3, Božovič 5/3, Vysloužilová, Kapusniaková 2, Hejlová.

Trenér: Peter SABADKA

Poslední domácí utkání dlouhodobé části soutěže sehrály Hanačky v domácím prostředí proti odvěkému soupeři Kynžvartu. V prvním soutěžním ročníku mezi elitou si tehdy nováček Kynžvart na Hanačky v dlouhodobé části vyšlápl hned dvakrát, na podzim v lázeňském městě v premiéře mezi elitou vyhrál Kynžvart doma vysoko 36:29 a v jarní odvetě se mu pak podařilo výhru zopakovat,  když si z Olomouce odvezl výhru 26:28. Západočešky se pak jako česká dvojka utkaly  v semifinále s týmem DHC Plzeň,  se kterou však tehdy jako favorit neuspěly, když po porážce v Plzni 27:23 sice vyhrály doma v odvetě s Plzní 24:21, což však na postup nestačilo. Proto nováček musel hořkou pilulku zkousnout a nastoupil proti poraženému z druhého semifinále, což bylo naše družstvo, vyřazené  Baníkem Most. Naše družstvo si v prvním zápase doma výhrou 24:20 připravilo půdu do odvety, kterou sice v Kynžvartu prohrálo 26:25, ale z bronzových medailí se nakonec zaslouženě radoval náš tým.

Začátek sobotního utkání se vyznačoval sérií sedmimetrových hodů, zejména domácí tým začal zápas třemi proměněnými sedmičkami (Iva Závišková). První branku ze hry domácí zaznamenaly až v čase 11:48 kdy se trefila Možíšová, to už však hostující družstvo vedlo 3:6. Hostující tým začal zápas neproměněnou sedmičkou (Vávrové), pak se však trefila ze 7 m hodu Božovič a následovala první delší série hostí (4 branky v řadě). Domácí tým však reagoval rovněž čtyřmi úspěchy v řadě a upravil stav na 7:6 ve svůj prospěch. Na začátku poslední desetiminutovky prvního poločasu po dvou vyloučeních domácích hráček si vedení na svou stranu vynutily domácí do vedení 11:10. Hosté však do konce poločasu vyrovnali na 11:11.  První minuty po změně stran se hrála oboustranně vyrovnaná házená až do 10. minuty kdy vedl domácí tým 16:15. Potom třemi brankami v řadě převzalo vedení hostující družstvo na 16:18. Krátce po vypršení poloviny druhého poločasu domácí tým vyrovnal na 19:19 a na začátku poslední desetiminutovky převzalo vedení družstvo domácích na 21:20, což byl bohužel poslední gól domácího týmu ze hry, zatím co hostující družstvo přidalo tři branky ze hry a stejně jako domácí ještě branku ze sedmičky, takže utkání skončilo výhrou hostí 22:24.