Mladší dorostenky vezou body z Ostravy

TJ Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc  27:31 (15:18)

Sestava a branky: Helísková, Štrublová, Špičáková 1, Vanská 2, Sedláčková 2, Krajčová 6, Smetková 6/2, Marková, Krapková 5/1, Večeřová 3, Andoková 4, Knedlová 2

V sobotu jsme zavítaly do Ostravy na devatenácté kolo ligy mladších dorostenek, kde nás čekal soupeř, který se drží v tabulce o dva body za námi. Do zápasu jsme chtěly vstoupit aktivně a soustředěně, to se nám povedlo. V útoku jsme hrály jednoduše a lehce, dařily se nám kombinace a branky jsme dávaly ze všech pozic. Obrana nebyla důsledná, jak jsme chtěly a soupeř toho využíval, v 10 minutě prvního poločasu vedl 7:5. Dotáhnout skóre a přetáhnout na naši stranu se nám povedlo ve 13 minutě. V útoku se stále držíme nastavené laťky, v obraně to není špatné, ale přistupování stále není vždy správně načasované, tím ulehčujeme soupeři zakončení. Od 20 minuty hraje poruba osobní obranu na naši střední spojku, tím máme sice více prostoru chodit do zakončení 1na1, ale holky jako by se toho lekly a hra je neurovnaná. Přes to první poločas končí 3 brankovým vedením Zory.

Druhý poločas začíná podobně, lépe se pasujeme s herním systémem soupeře a snažíme se být více aktivní 1na1. Hra je vyrovnaná, stále se držíme náskok 3 branek. Ve 46 min. zápasu se však daří soupeři přiblížit na jednu branku, drama nechceme dopustit a naše křídla 2x skórují, tím zápas lámeme na naši stranu a dohráváme do vítězného konce 27:31. V dalším kole nás čekají Strakonice, kde budeme chtít navázat na naši hru (se zlepšenou obranou) a zisk bodů.