Předehrávky v předvelikonočním týdnu

                Předvelikonoční týden je jedním z nejbohatších období na nejrůznější dohrávky, najdeme zde dohrávky z podzimní části soutěže, ale také zápasy, které se měly hrát až podle původního rozpisu před koncem soutěže. Jde ale také o období veskrze sváteční, kdy v minulosti byla házenkářská sportoviště zejména vyhrazena pro nejrůznější turnaje a mládežnická soupeření, vzpomeňme při té příležitosti dnes už na věhlasný Praga Cup, přezdívaný obecně jako „Pragáč“, na němž se scházela házenkářská omladina ale i proslulá elita z celé Evropy a z velké časti i z těch nejproslulejších světových házenkářských  destinací. Naše družstva se ráda v Praze  turnaje zúčastňovala  a často se umisťovala na předních místech. Dnes už bohužel jde jen o smutnou historii, znemožňující v podstatě sportování těch nejmladších a zatím trpících pouze v jakési omezené formě profesionální sportování, bohužel ale také bez účasti diváků, ale také mnohdy až drastických, ale i nákladných opatření.

               Buďme však rádi alespoň za to, že naše holky pravidelně a díky Vám děvčata i velmi úspěšně, patříte mezi hrstku týmů, která patří mezi hrstku dá se říci dnes už jen privilegovaných, kterým je do jisté míry povoleno sportovat. Podívejme se v krátkosti, jakých výsledků dosáhly týmy interligových házenkářek o minulém víkendu. Předně se zastavme v Plzni, kde absolvovalo utkání naše družstvo a nejelo na západ Čech s příliš optimistickou náladou, které předcházel určitý, blíže nespecifikovaný problém s možným problémem spojeným s koronovirem. Vše se nakonec vyřešilo, takže družstvo mohlo odcestovat v kompletním složení a navíc ukázalo bojového ducha, byla radost pozorovat děvčata jak bojují, jako by předchozí problémy vlily sílu do jejich vystoupení, které bylo jako by do Plzně vtrhl uragán, který naštěstí vydržel až do konce. I proto mohl tým Libora Malínka s uspokojením cestovat domů a připravit se co nejlépe už na úterní a čtvrteční pokračování soutěže, která v současné době graduje a vrcholí.

              Ani další zápasy nepostrádaly napětí a náboj, naše družstvo pozorně sledovalo zvlášť jediné utkání hrané na Slovensku, ve kterém se představil náš velký soupeř v boji o play-off – Sokol Poruba, který na Šariši v utkání proti Prešovu ztratil cenný bod. Další dvě utkání se hrála na Moravě a oba moravské týmy měly svorně za soupeře favorizovaná slovenská  družstva a také obě své ambice naplnila, když Dunajská Streda ze Zlína a Duslo Šaľa z Hodonína si domů odvezla vysoká dvojciferná vítězství. V nedělní dohrávce v Praze se představil po přestálém nakažení koronavirem úřadující slovenský mistr Iuventa Michalovce. Domácí pražská Slavia Praha tentokrát na svého soka nestačila a připsala si také ona dvojcifernou porážku 18:30.

Předehrávky v předvelikonočním týdnu

Úterý    30. 03. 2021 v 18:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – Handball PSG Zlín

Úterý    30. 03. 2021 v 17:30 hod.: HK Hodonín – HK DAC Duajská Streda

Čtvrtek 01. 04. 2021 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – ŠŠK Prešov

Čtvrtek 01. 04. 2021 v 18:00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa – DAC Plzeň

Pátek   02. 04. 2021 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – HK Hodonín

Sobota 03. 04. 2021 v 16:00 hod.: ŠŠK Prešov – Handball PSG Zlín

Sobota 03. 04. 2021 v 16:00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa – TJ Sokol Písek

Sobota 03. 04. 2021 v 18:00 hod.: DAC Dunajská Streda – DHC Sokol Poruba

 

Autor textu: Václav Dobeš