Hanačky se vypořádaly se Zlínem i v domácím prostředí

DHK ZORA Olomouc – Handball PSG Zlín 26:21 (14:8)

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3, 7:4, 7:5, 11:5, 11:6, 14:7, 14:8 – 16:10, 16:13, 17:14, 18:14, 19:16, 21:19, 24:19, 26.20, 26:21.

Rozhodčí: Halada, Kosmák      Bez diváků         7 m hody: 5/4 – 9/7      Vyloučení:  4 – 3

DHK ZORA Olomouc: Haládiková, Polášková – Závišková, Kapsová 2, Jansová 1, Sovová, Kašpárková 2, Přikrylová 7, Krajčovičová, Kuxová 1, Gajdošíková, Řezníčková, T. Fryčáková  7, Roupcová 1, Kubálková 1, Kubáčková 5/4.

Trenér: Libor MALÍNEK

Handball PSG Zlín: Blažková, Vařechová – Herbočková, Daňková 4, Hvozdenská 2, Nygrýnová, Štipčáková 5, M. Sekulová, Kolářová, Vařechová, Polomíková 1, Sedláčková, Křičková, Zemanovičová, Holincová 1, Minárčíková 8/7.

Trenérka: Hana KOLÁŘOVÁ

První patnáctiminutovku se hrála jakási oťukávaná, ani jednomu ze soupeřů se nedařilo odskočit na větší rozdíl, až po uplynutí poloviny  utkání se podařilo domácím, podobně jako v sobotu při utkání v Plzni se podařila domácím v končící dvacetiminutovce, čtyřbranková šnůra, která znamenala odskok ve skóre ve prospěch domácího týmu, jejich vedení se postupně navyšovalo  až nakonec o poločase svítil na ukazateli  skóre stejný výsledek jako v sobotním zápase v Plzni (14:8). Trenér Libor Malínek hodnotil průběh po zápase takto: „Spokojenost je hlavně s prvním poločasem. Fungovala nám obrana s brankářkou a přidal se i útok. Jenže nástup do druhého dějství neměly Olomoučanky ideální. Soupeřky se během sedmi minut dostaly na dostřel tří branek a od té doby to byl boj. „Zasekli jsme se. Nenavázali jsme na dobrou hru v defenzivě a nedostávali jsme se do rychlých protiútoků. Třináct minut před koncem se pak Zlín přiblížil na pouhé dva góly.  Zlín to zdramatizoval to a my jsme se začali bát o výsledek. Roli mohl sehrát i pocit uspokojení. Holky vedly a myslely si, že to půjde samo. Začaly být nervózní a už se těžko dostávaly zpět do tempa. Přesto byl rád, že Zora zvládla povinnost a outsidera porazila. Výhru řídily Přikrylová s Fryčákovou, které daly po sedmi brankách. „Byly to povinné, ale vydřené body. Pokud chceme pomýšlet na nejvyšší příčky, tak Zlín je tým, se kterým se musíme vypořádat. Závěr utkání si ale domácí už pohlídaly, i když na začátku polední desetiminutovky se podařilo Zlínu snížit až na dvoubrankový rozdíl (21:19) zásluhou dvou branek Daňkové.

Na posledních deset minut se do olomoucké branky postavila Míša Polášková, která se zdála být přece jen jistější, když se jí podařilo v průběhu utkání zneškodnit dvě sedmičky. Začátek poslední desetiminutovky ovlivnily dva úspěšné pokusy Terezy Kubáčkové  ze sedmiček, které znamenaly uklidnění domácích hlavně navýšení jejich vedení na pětibrankové vedení. Závěr zápasu se nesl v souboji dvou sedmičkářek, ale  jak Zlínská Minárčeková, svou osmou v utkání, tak Tereza Kubáčková svou  pátou v utkání proměnily. Pokud jde o úspěšné zákroky brankařek, Zuzana haládíková , který nastoupila do branky v utkání si zapsala osm úspěšných zákroků, Míša Polášková v průběhu střetnutí čelila čtyřikrát sedmimetrovým hodům, při nichž byla dvakrát úspěšná, v poslední desetiminutovce , kdy byla v brance si připsala další tři zákroky. Stoprocentní střeleckou úspěšnost si tentokrát připsala Tereza Fryčáková, když všech sedm jejich pokusů skončilo v brance, Martina Přikrylová zaznamenala osm pokusů a sedmkrát při nich byla úspěšná. Po jednom úspěšném pokusu si zapsala každá z dorostenek, Roupcová, Kuxová i Kubálková byla vždy úspěšná. Tereza Kubáčková střílela 5 sedmiček, čtyřikrát se trefila,  Valentina Kapsová s 50 % úspěšností se trefila dvakrát, Nikola Jansová měla dva pokusy, jeden úspěšný.  Magda Kašpárková na své dva úspěšné pokusy potřebovala pět pokusů

Hned ve čtvrtek pak čeká holky znovu doma slovenský Prešov, a i v tomto měření sil bude Olomouc velkým favoritem. „Doufám, že se holky z druhého poločasu poučí. Ví, o co hrajeme a nemůžeme hrát profesorskou házenou, nikdo se neporazí sám,“ zdůraznil. Pro Zoru bude čtvrteční duel navíc třetím během šesti dnů, ale její lodivod z toho strach nemá. „Máme široký kádr a měli bychom to zvládnout. Ve středu mají holky jen regeneraci a dají se dohromady. Spíše mám vždy dilema, koho nechat sedět,“ uzavřel Libor Malínek.