Hanačky v Plzni nezaváhaly

DHC Plzeň – DHK ZORA Olomouc 15:27 (8:14)

Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:11, 3:11, 4:12, 4:14, 8:14 – 8:15, 9:15, 9:18, 11:18, 11:21, 12:21, 12:24, 13:24, 13:26, 15:27.

Rozhodčí: Králíček, Letev, Bez diváků, 7 m hody: 3/1 – 3/3, Vyloučení:  3 – 3

DHC PLZEŇ: Řezáčová, Mancelleri, Malá – Kepková 2, Šmrhová, Bušauerová 1, Formanová 3,  Drozdová 2, Franzová 3/1, Galušková, Dvořáková 2, Lásková, Vlachová 2, Königová, Slabá.

Trenér: Richard ŘEZÁČ

DHK ZORA Olomouc: Haládíková, Polášková – Závišková 3, Kapsová 1, Jansová 5, Sovová 1, Kašpárková 4, Přikrylová 2, Krajčovičová 3, Kuxová, Gajdošíková 1, Řezníčková, T. Fryčáková 3, Možíšová, Kubálková 1,  Kubáčková 3/3.

Trenér: Libor MALÍNEK

Jako uragán vtrhly Hanačky v plzeňské hale na 31. ZŠ v Plzni a za podpory výborného rného výkonu brankařky Míšy Poláškové po několika rychlých brejcích si začaly vytvářet postupně neustále se zvyšující náskok. Po prvních deseti minutách vedly nad svými soupeřkami 2:6, v polovině prvního poločasu už bylo jejich vedení 2:10 a na začátku poslední desetiminutovky už byl rozdíl ve skóre desetibrankový (4:14). Poté však úsilí Olomoučanek poněkud opadlo,  v brance domácích zářila mladá dorostenecká brankařka Míša Malá branky začaly narůstat, jen na straně domácího týmu, Hanačky se do konce poločasu střelecky úplně odmlčely a povolily domácímu týmu čtyřmi góly zkorigovat vedení domácích. Nový impuls do hry přinesla Iva Závišková, další oživení pak přinesla do hry po vystřídání křídel Denisa Krajčovičová, která za poslední čtvrthodinu nastřílela soupeři tři branky. V polovině druhého poločasu už měly Hanačky na svém kontě sedm dalších gólů, hra se do konce utkání zklidnila pokračovala ve volnějším tempu a hostující družstvo hru kontrolovalo až do úplného závěru.

Díky solidnímu náskoku, mohl trenér Malínek dát šanci zahrát si všem hráčkám z lavičky, což se jak doufáme kladně projeví už v úterý, kdy čeká Hanačky klíčové utkání   v souboji se Zlínem, který má za sebou několik výborných zápasů a jejich mladé hráčky hrají bez bázně i proti těžkým soupeřům. Uvidíme tedy jak se bude Zlíňačkám dařit v úterý.  Velmi dobrou formu potvrdila včera v Plzni také naše brankařka Míša Poláčková, krá pochytala 15 úspěšných zákroků, pokud jde o střeleckou potenci, nejvíc se dařilo z pivota Nikole Jansové, která zaznamenala 100 % spěšnost střelby. Střeleckou úspěšnost 75% – 4/3 zaznamenaly Závišková a Krajčovičová. Účinnost 5/3 si zapsaly Fryčáková a Kubáčková, přitom Kubáčková se mohla pochlubit stoprocentní úspěšností střelby ze 7m hodů. Magda Kašpárková zaznamenala 9 střeleckých pokusů při čtyřech brankách. Ostatní hráčky měly jen minimum střel, potěšující ale naopak je, že se výjimkou Kuxové a Možišové se do listiny střelkyň napsaly všechny ostatní hráčky.

Dobré výkony brankářek ozdobily jediný „domácí“ souboj mezi dvěma celky z České republiky. Olomouc bojovala o body v Plzni a úspěšně. Hanačky potvrdily papírové předpoklady, vyhrály přesvědčivě 27:15.

„Jsem, stejně jako celá lavička, moc rád že jsme to utkání zvládli, bojovali jsme o play off a k té úplné jistotě nám ještě nějaké body chyběly. Chtěli jsme je tady v Plzni mermomocí získat, což se nám podařilo. Nebudu nijak lhát, z Plzně jsme určitý respekt měli, protože ačkoliv výsledkově a bodově to nevypadá, herně to nebývá v plzeňském podání špatné. My jsme navíc měli před tímto utkáním měsíční pauzu způsobenou různými karanténami našich soupeřů, takže ze zápasového rytmu jsme trochu vyšli,“ komentoval i okolnosti zápasu trenér Olomouce Libor Malínek. „Burcovali jsme se a své ovoce to přineslo, holky chtěly a věděly, o co se hraje, takže od první minuty jsme to utkání zvládali. V zápase byl asi jen malý desetiminutový výpadek, jinak to bylo v pohodě,“ dodal olomoucký trenér.

Vysoká porážka byla pro Plzeň zklamáním. „Utkání se nám už podle výsledku vůbec nepovedlo. Mrzí mě to, protože jsme s kolegy věřili, že z mančaftu dokážeme vytěžit více a dávali jsme si, nejspíše falešnou, naději, že bychom mohli v tomto utkání uspět. Momentálně nejsme v rozpoložení a situaci, kdy bychom se mohli poměřovat s lepšími celky, ať už je to kvůli zdravotním důvodům, nebo kvůli chybějícímu tréninkovému vytížení. Před námi jsou dva zápasy a my v nich musíme z týmu vytěžit co jen půjde, abychom byli úspěšní v play out. Jediný, kdo v dnešním utkání snese pochvalu, je brankářka Michaela Malá, která měla velmi slušnou úspěšnost na to, z jakých pozic na ní soupeřky střílely,“ doplnil k sobotnímu zápasu plzeňský kouč Richard Řezáč.