Před námi je druhé kolo odvet

               Dvanáctým kolem vstoupila do hry ve středu a o víkendu druhá polovina soutěže Mol ligy. Už ve středu byla sehrána první, třízápasová série, která byla spojena se zápasy Evropských pohárů, které se hrály o uplynulém víkendu a budou pokračovat o víkendu 14. ledna. První zápasy hrané o prvním letošním víkendu sehrál český mistr Baník Most doma  a podlehl CSM Bukurešti 26:35. Další zápas Ligy mistryň mají Černí andělé na programu v sobotu 14. ledna opět v chomutovské Rocknet  hale a soupeřem jim bude francouzský mistr Brest Bretagne Handball. Druhý tým startující v Evropském poháru je družstvo Kynžvartu, které hrálo první zápas osmifinále v Chebu a podlehlo španělskému týmu Motive.co Gijón Club Balonmano La Calzada 24:26 a o víkendu se pokusí ve Španělsku uspět a postoupit do dalšího kola.  Slovenský zástupce IUVENTA Michalovce hrál o víkendu v Polsku a porazil favorizovaný polský tým KPR Gminy Kobierzyce 22:20, odveta se hraje v michalovské Chemkostav aréně v sobotu 14. 01. v 18:00 hod..

               Ve středu se trojice účastníku střetla se svými kolegy z MOL ligy, úspěšní byli oba úřadující mistrovské týmy, český mistr Baník Most uspěl ve Zlíně, kde po vedení hostujícího týmu v poločase, se domácí zvedli a v druhé polovině poločasu zle zatápěly favoritkám, když v průběhu vedli dokonce už rozdílem tří branek 21:18. Baník však závěr bez potíží zvládl a bezpečně si dokráčel pro oba body (33:27). Také slovenský mistr Iuventa Michalovce nenechal nikoho na pochybách kdo byl na Zemplíně doma pánem a bezpečně souboj o čelo zvládl. Jediným, kdo v souboji evropských účastníků souboj nezvládl byl Kynžvart, který v souboji se Šaľou podlehl i v odvetě, když byla úspěšná po podzimní výhře na západní výspě i v domácí odvetě. Trojice sobotních zápasů přinesl jedno velké překvapení, s konečnou radostí na úkor našich barev. Naše družstvo si tentokrát smlslo po právu na soupeři, který se může pochlubit tak jako naše děvčata skalpem českého mistra a s osmi výhrami se zařadil na šičku tabulky hned za vedoucí dvojici lídrů soutěže Šaľu a pražskou Slavii, po bok s oběma úřadujícími mistry Mostem a Michalovcemi a to má ještě k dobru nedohraný zápas v Písku. Věřme, že se našemu týmu podaří navázat na tento úspěch i v dalších utkáních a podaří se nám navázat na loňský úspěch v souboji o medaile. Povinný bodový zisk si připsala také Poruba, která doma vyhrála nad poslední Stupavou, naopak na štítě zůstala Plzeň, která nevyzrála podle očekávání na obávaný tandem Korešová – Stellnerová. Obě protagonistky nastřílely do sítě Západočešek úctyhodných 21 branek (12 + 9).

                Program 13. kola bude zahájen ve středu v Mostě šlágrem Černých andělů s duelem písecké dvojice Korešová – Stellnerová, které zatím všechny soupeře kosí hlava nehlava. Bude zajímavé sledovat, jak si poradí s uvedenou dvojicí Český mistr. Sobotní zbytek kola snad s výjimkou duelu posledního s prvním, tedy Stupavy se Šaľou, přinese celou řadu zajímavých duelů. Hned ten první přináší odvetu, když na podzim vyhrál na Zemplíně překvapivě proti Iuventě Kynžvart, takže odveta bude jistě velice zajímavá. Poruba určitě bude chtít navázat na svou výhru a snad i napodobit náš tým, který s jejich soupeřem prohrál. Poruba se totiž v posledních zápasech snaží dotáhnout na dostřel k play off i když to bude mít velice těžké. Podobný osud má v současné době i Zlín, který také škobrtá na okraji nepostupu, jejich sobotním soupeřem bude druhá v současném pořadí, pražská  Slavia jejíž bodová ztráta ze střetnutí proti Zlínu by byla velmi nepravděpodobná. Naše družstvo si výhrou nad Dunejkou Stredou sice hodně posílila sebevědomí, plzeňský soupeř však není z těch které by se lecjakého soupeře zalekl. Plzeňačky, jak je zřejmé z posledních výsledků, velmi kvalitně posílily, mladičká Schreibmeierová, spolu s nejlepší střelkyní soutěže Veronikou Galuškovou a jištěné reprezentační brankařkou Karin Řezáčovou pro ně bude hodně těžkou překážkou.

 

Středa 18. 01. 2023 v 18:00 hod.: DHK Baník Most – TJ Sokol Písek               (Valášek – Vychodil)

Sobota 21. 01. 2023 v 16:00 hod.: Házená Kynžvart – Iuventa Michalovce       (Kichner – Vacula)

Sobota 21. 01. 2023 v 16:00 hod.: DAC Dunajská Streda – DHC Sokol Poruba   (Haščíková – Kellner)

Sobota 21. 01. 2023 v 18:00 hod.: DHC Slavia Praha – Handball PSG Zlín  (Hájek – Kozler)

Sobota 21. 01. 2023 v 17:00 hod.: DHC ZORA Olomouc – DHC  Plzeň              (Barták – Hladký)

Sobota 21. 01. 2023 v 18:00 hod.: AHT Tatran Stupava – Slovan Duslo Šaľa      (Bohunický – Szerensces)

 

Autor textu: Václav DOBEŠ