Hanačky vyhrály čtyři zápasy v řadě poslední tři pak doma

DHK ZORA Olomouc – DHC PLZEŇ 34:31 (17:11)

Průběh utkání: 0:1, 3:2, 3:3, 7:3, 9:4, 11:4, 12:6, 15:9, 15:11, 17:11 – 19:12, 20:13, 20:16, 21:18, 23:18, 24:19, 26:20,26:23, 28:24, 30:26, 32:27, 34:29, 34:31.

Rozhodčí: Barták – Hladký        Počet diváků :   262       Střelba 7 m hodů:  5/4 – 5/5 ,        Vyloučení:      6 – 5

DHK ZORA Olomouc: Polášková 2, Habermanová, Spurná – Závišková 4/2, Jansová 5, Protivánková 1, Roupcová 1, Přikrylová 1 , Krajčovičová, Krejzlíková 2,  Fryčáková 6, Možíšová , Machačová 2 , Kuxová 8/2 , Kubálková 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

DHC Plzeň: Řezáčová, Mancelári: Kepková 5, Šmrhová 1, Bušauerová, Schrebmeierová 8, Panošková, L. Galušková 3, Tomanová, Lásková 1, D. Galušková 2, Gärtnerová, V. Galušková 11/5.

Trenér: Richard ŘEZÁČ

Už třetí zápas v řadě v domácím prostředí a všechny vítězné mají za sebou olomoucké házenkářky a započítáme-li v to ještě i předchozí vítěznou bitvu v Kynžvartu, jsou ty výhry v řadě dokonce už čtyři. Naposledy Hanačky padly 26. listopadu, když doma podlehly pražské Slavii. To je vítězná šňůra, kterou se dá pochlubit v interlize jen málo který tým. Na Hané jsou z toho mírně řečeno v šoku, ale na druhé straně je to pouze výsledek poctivé práce celého týmu a jeho vedení, který jen úročí svou práci, která za tím stojí. V sobotním podvečeru v Olomouci přivítali dalšího soupeře, na kterého nemají příliš dobré vzpomínky z minulé sezony ani z podzimu té letošní, když jsme s ním jen jednou získali doma bodík po remíze 20:20. Všechna zbývající utkání skončila bohužel naší porážkou. Ani první minuty včerejšího duelu nenaznačovaly nijak velký obrat. Sebevědomý soupeř, který má v kádru dvě excelentní střelkyně a druhou nejlepší střelkyni soutěže Veroniku Galuškovou a dnes už na 15. místě střelkyň trůnící mladičkou, teprve 17letou odchovankyni Jiskry Třeboň Simonu Schreibmeierovou, která ale už v interlize v dresu Plzně nastřílela úctyhodných 57 branek. Tak zejména zásluhou těchto kanonýrek, ale nejen nich, se Západočešky ujaly vedení, to však netrvalo příliš dlouho. Domácí tým zapnul na vyšší rychlostní stupeň a od stavu 3:3 už vůbec nepustil soupeřky do vedení. Naopak domácí neustále navyšovaly své vedení a v 10. minutě vedly 5:3, v poločase 7:3 a v době, kdy seděla na trestné lavici vyloučená Linda Galušková se podařila paráda domácí brankařce Poláškové, která v krátké době několika sekund, kdy hostující tým hrál bez brankařky, vstřelila po získání míče dvě branky střelou přes celé hřiště do prázdné banky. Prostě „sólíčko“ jak se patří. Poté ještě domácí tým navýšil své vedení na 11:4 a s tímto vedením šlo domácí družstvo do závěrečné desetiminutovky prvního poločasu. Dvěma nádhernými střelami z dálky se blýskla levoruká Eliška Krejzlíková, soupeř však vzápětí třemi góly snížil na 13:9. Rozstřílela se však také olomoucká Iva Závišková, která dvěma brankami znovu kontrovala. Obě družstva se v závěru poločasu trefovala zejména ze sedmiček, takže poločasové vedení 17:11 dávalo do druhého poločasu domácímu týmu velké naděje

Obě olomoucké střelkyně Jansová a Kuxová, které končily střelecky první poločas, se trefily i na začátku druhé půlky. Pozadu však nezůstávaly ani hostující hráčky, zejména obě avizované kanonýrky Schreibmeierová a Veronika Galušková nastřílely samy obě dohromady za poločas 14 branek. K nim se přidala čtyřmi brankami Kepáková a ostatní jen sem tam paběrkovaly.   Ve druhém poločase se místy strhla doslova přestřelka, obě družstva sázela ponejvíce na ofenzívu, což se projevilo zejména u hostujícího týmu. Zatímco domácí v obou poločasech nastřílely po 17 brankách, hostující tým dal 11 v prvním poločase, tak v druhé půlce nastřílel 20 branek. Dramatické rozuzlení se prvně objevilo v polovině druhého poločasu, kdy v čase 16:07 se podařilo snížit Plzni na dvoubrankový rozdíl (26:24), domácí však okamžitě reagovali čtyřbrankovým rozdílem 28:24 a ten se až do konce utkání dařilo udržovat v mezích rozdílu 3 až 4 branek.

Autor textu: Václav DOBEŠ