Před další repr. přestávkou se hraje velká série zápasů

               Hned devítka zápasů MOL ligy házenkářek se bude hrát v týdnu od 7. do neděle 11. dubna, vystřídají se v nich všechna interligová družstva, některá dokonce dvakrát. Interliga finišuje, do konce dubna musejí být sehrána všechna utkání základní části, aby hned se začátkem měsíce máje mohlo začít vyvrcholení ve formě play-off českého ale i slovenského. Všechny karty jsou už rozdány, i když chybí ještě sehrát posledních 15 utkání. I když mnozí pochybovali, že se to nezvládne, některá utkání se musela dohrávat mnohdy i za cenu toho, že řada týmů prodělávala karanténu příprava družstev byla mnohdy narušována, zápasy se překládaly, odkládaly, dohrávaly, prostě družstvům, trenérům, ale především hráčkám je třeba vyslovit slova uznání, že se to vládlo. Stanovený termín se podařilo i přes velké potíže a dvě dohrávky ještě na 1. máje  (v Prešově, kam přijede Šaľa a jako vyvrcholení celé dlouhodobé soutěže  střetnutí slovenského  a českého mistra Iuventy Michalovce a  Baník Most). Družstvům ještě chybí dohrát nestejný počet zápasů. Oba nováčkové Hodonín a DHC Plzeň už v sobotu ukončí sezonu, sympatický nováček z Hodonína podle všech pravidel bude muset asi soutěž opustit, naopak v Plzni budou moci slavit udržení v soutěži. Naopak do konce základní části chybí nejvíc dohrát Baníku Most  a Iuventě Michalovce (po 5 zápasech). Po dvou zápasech ještě chybí dohrát Dunajské Stredě, Slavii Praha, Porubě a Zlínu a tři resty musí dohrávat naše družstvo, Šaľa, Písek a Prešov.

                Pro úplnost ještě několik informací: Na Slovensku jsou postupujícími Dunajská Streda a Iuventa Michalovce, jako číslo 3 postoupí Šaľa a s číslem 4 pak Prešov. U Českých týmů se postup nepodařil  Hodonínu, Plzni, Zlínu  a Písku, pro které dlouhodobou soutěží letošní MOL liga končí. V semifinále se utkají Baník Most a Sokol Poruba a druhou SF dvojici vytvoří Slavia Praha a ZORA Olomouc. O pořadí SF se rozhodne podle výsledků utkání Slavie proti Písku a v Michalovcích a Olomoucí v Dun. Stredě,  v Prešově a proti  Mostu v Olomouci.  Získá-li Slavia více bodů v konečném pořadí postoupí jako číslo 2, získají-li naše holky nejméně stejný počet bodů jako Slavia postoupí, jako číslo 2, Slavia by v tomto případě hra jako číslo 3.

               Okamžitě po skončení víkendových zápasů se česká reprezentace žen sjede v Rožnově, kde se bude připravovat na kvalifikační zápasy o postup na MS, které se bude konat ve Španělsku v prosinci letošního roku. Česká reprezentace změří síly v dvojzápase proti Švýcarsku které se uskuteční 17. dubna v Zubří a 20. dubna pak ve švýcarském Gümlingenu. Po neblahých zkušenostech s mužskou reprezentací se příprava ženské reprezentace uskuteční uskuteční v Zubří a záložní tým složený z mladých adeptek se bude paralelně připravovat pod vedením trenéra Dušana Poloze v Luhačovicích. Záložní tým je koncipován tak, že v případě jakéhokoliv zádrhelu v Zubří, může být z Luhačovic povolána kterákoliv náhrada z Luhačovic. Z hráček našeho klubu je v základních týmu do přípravy pozvána Magda Kašpárková, do záložního týmu do Luhačovicích jsou z našich děvčat pozvány brankařka Anita Poláčková a hráčky, Klára Kubálková, Natálie Kuxová a Štěpánka Hejlová.

 

Středa 07. 04. 2021 v 17:00 hod.: DHK Baník Most – DHC Sokol Poruba     38:22 (17:13)

Středa 07. 04. 2021 v 18:00 hod.: TJ Sokol Písek – DAC Dunajská Streda     22:37 (  9:16)

Sobota 10. 04. 2021 v 13:00 hod.: DHC Slavia Praha – TJ Sokol Písek

Sobota 10. 04. 2021 v 16:00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa – HK Hodonín

Sobota 10. 04. 2021 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – DHC Plzeň

Sobota 10. 04. 2021 v 18:00 hod.: Handball PSG Zlín – DHC Sokol Poruba

Sobota 10. 04. 2021 v 18:00 hod.: DAC Dunajská Streda – DHK ZORA Olomouc

Sobota 10. 04. 2021 v 18:00 hod.: DHK Baník Most – ŠŠK Prešov

Neděle 11. 04. 2021 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – DHC Slavia Praha

 

Autor textu: Václav Dobeš